Dzieci i młodzież z Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły” zaprezentowały się podczas trwających od 18 do 23 lipca XXII Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru „Warmia” oraz Międzynarodowego Lata z Folklorem. W tegorocznym festiwalu wzięły także udział „Grajewianie” z Grajewa, „Dąbrowica” z Jastkowa, zespół „Malbork” i „Warszawianka” oraz zagraniczne zespoły z Białorusi, Bułgarii, Hawajów, Izraela, Korei Południowej, Macedonii, Meksyku, Puerto Rico, Serbia i Turcji a także gospodarze ZPiT Warmia. Główna scena festiwalowa znajdowała się w sercu olsztyńskiej „Starówki”. Koncerty towarzyszące w których uczestniczył zespół odbywały się w Ostródzie i Barczewie a o dodatkowe wrażenia zadbali uczestnicy XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich „WARMIA 2017”.

„Szamotuły” czarowały rodzimym szamotulskim folklorem, wielkopolskimi tańcami i przyśpiewkami z lubuskiego, Górnego Śląska i Puszczy Zielonej na Kurpiach a także miejskim folklorem podwórkowym w wykonaniu budzących największy podziw i wzruszenie, najmłodszych członków zespołu.

Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru to z pewnością tydzień niezapomnianych artystycznych wrażeń i emocji. To magiczne święto tańca, muzyki i śpiewu, kultywujące i upowszechniające dorobek niematerialnego dziedzictwa kulturowego wielu narodowości w którym z ogromną przyjemnością uczestniczyliśmy.

Dodaj komentarz