W niedzielę 27 lipca wystąpi w Szamotułach Lena Piękniewska z zespołem Soundcheck . Wokalistka, autorka niezliczonej ilości recitali. Laureatka wielu festiwali. Stypendystka prestiżowego stypendium im. Marka Grechuty. Koncertowała m.in. z zespołem Raz Dwa Trzy. Pochodzi z Szamotuł! Wykona program „Kołysanki na Wieczny Sen”.

To projekt poświęcony pamięci polskich Żydów, próba uczczenia ich historii. Dzięki melancholijnym kompozycjom obracającym się w kręgach jazzu, poezji śpiewanej i muzyki akustycznej artystka poprowadzi nas w „tęsknotę za najprawdziwszymi uczuciami”. Koncertowi będą towarzyszyć wizualizacje. Bowiem „Kołysanki na wieczny sen” to chęć powrotu do czasów kiedy toczyło się normalne życie. Ten „powrót” będzie możliwy za sprawą projekcji wykorzystującej stare fotografie sprzed wojny. Koncert rozpocznie się o godz. 21. w dawnym klasztorze za kościołem pw. Św. Krzyża w Szamotułach. Wstęp wolny.


http://merlin.pl/Kolysanki-na-wieczny-sen-Ecopack_Lena-Piekniewska-Soundcheck/browse/product/4,1144123.html?gclid=CNLV7binzL8CFTMftAod4TAAdg#fullinfo

Tagi:

Dodaj komentarz