Zapraszamy na BIGUP Festiwal – Reggae Hip Hop Dub.

28 grudnia 2013, godz. 18:00

Bilety w przedsprzedaży 15 zł, w dniu koncertu 25 zł.

BIG UP FESTIWAL w Szamotułach to

Trzy mocne głosy
Trzy wyjątkowe zespoły
Jeden wspólny festiwal
Jedna ponadczasowa idea

Bethel

Radikal Guru

Chili Crew

 

bethel2Bethel

Bethel to wybuchowa mieszanka szybkiego ska, pulsującego roots reggae i przestrzennego dubu. Zespół najlepiej czuje się podczas energetycznych występów na żywo, mając ich na swoim koncie Grubo ponad 350. Bethel gościł m.in. dwukrotnie na Przystanku Woodstock, u Kuby Wojewódzkiego, w Poziomie 2.0, a także zagrał koncert live w Radiowej Czwórce. „Muzyka Serc” to studyjny album tej grupy, który podbił serca fanów i ugruntował pozycję zespołu na polskiej scenie reggae.

radikal_1Radikal Guru

Radikal Guru to jeden z najbardziej znanych polskich producentów muzyki dubstep i dub. Jego rozpoznawalny styl przepełniony jest wpływami roots reggae, uk steppers oraz muzyki dalekiego wschodu. W 2008 zdobył szerokie grono słuchaczy dzięki wydanej w brytyjskim labelu Dubbed Out Records serii singli na płytach winylowych, które przez wiele tygodni nie schodziły z list bestsellerów brytyjskich sklepów z muzyką niezależną. W samym 2012 roku występował w prawie wszystkich europejskich krajach oraz w Afryce Południowej.

chilli-crew1Chilli Crew

Założyciele StarGuardMuffin łączą siły z charyzmatyczną wokalistką Martyną Baranowską, odważnie stawiając pierwsze kroki na polskiej scenie muzycznej. Szczery, mocny przekaz oraz niecodzienne spojrzenie na stylistykę reggae, rap i soul pozwala stwierdzić, iż w krótkim czasie zespół stworzył własny, niepowtarzalny styl. Chilli Crew to zespół powstały z inicjatywy Szymona Chudego i Jakuba Wojciechowskiego – muzyków zespołu StarGuardMuffin, współodpowiedzialnych za olbrzymi sukces Kamila Bednarka. Pomimo młodego wieku posiadają oni w dorobku prestiżowe nagrody i wyróżnienia, a w tym multiplatynową i złotą płytę, pierwsze miejsce festiwalu TopTrendy (za największą sprzedaż w roku 2011), nagrodę specjalną konsul Jamajki w Polsce i wiele innych. Pracując razem w legendarnym studiu Boba Marleya – Tuff Gong na Jamajce – odkryli swoją wspólną pasję. Tworzenie szczerej muzyki, płynącej prosto z serca, stało się dla nich wyznacznikiem podążania własną ścieżką i doprowadziło do stworzenia Chilli Crew.

Jeden komentarz on BIGUP Festiwal – Reggae Hip Hop Dub

  1. […] 28.12 – Festiwal Reggae. Zobacz szczegóły […]

Dodaj komentarz