Młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach zwyciężyli Przegląd Teatrów Dziecięcych o statuetkę Czarnej Księżniczki.
Przegląd – zorganizowany przez Szamotulski Ośrodek Kultury – odbył się 5 grudnia w kinie „Halszka”. Jury w składzie: Katarzyna Grajewska, kierownik literacki Teatru Animacji w Poznaniu i Lech Chojnacki, aktor i reżyser Teatru Animacji po obejrzeniu 7 spektakli, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia. Nagrody aktorskie dla: Agnieszki Ziętkiewicz za rolę Ewy w spektaklu „Tam gdzie spadają anioły”, nagrodę zespołową dla młodych wykonawców z Grupy Artystycznej z Chełmna, nagrodę dla Vanessy Zalewskiej za rolę Oskara w spektaklu „ Oskar i pani Róża”, dla Wiktorii Stanke za rolę Baby Jagi/Jadwigi i dla Bartosza Schlabsa za rolę Baja w spektaklu „Baśniowy ambaras”, dla Zosi Kornatowskiej za rolę Złotego Promyczka i dla Adriana Szambelana za rolę Królewicza w spektaklu „Złoty Promyczek”, dla Kaliny Naskręt za rolę Tracy w spektaklu „Historia Tracy Beaker” i nagrodę dla Emilii Kubiak za rolę Normy w spektaklu „Pudełko”.

Nagrody i wyróżnienia dla instruktorów-reżyserów, twórców spektakli otrzymali: Maria Tomkowiak za nowe poszukiwania repertuarowe i podjęcie w spektaklu trudnego problemu dychotomii świata współistnienia dobra i zła, Marzena Przekwas- Siemiątkowska za artystyczną próbę oswajania kwestii śmierci, Beata Wszoła za zachętę do wytrwałości w artystycznej pracy nad trudną formą monodramu, Dorota Wojtaś za repertuarowe poszukiwania „nowej baśni”, siostra Elżbieta Kuriatto za zastosowanie prostej formy do opanowania dziecięcego żywiołu, Krzysztof Jakubowski za intrygującą teatralnie, opowiadającą historię; za sprawne poprowadzenie młodych aktorów, Iwona Krychowiak za wyróżniającą się estetykę przedstawienia i pracę z młodymi wykonawcami.

Nagrody Zespołowe:
III Nagroda dla zespołu „Grupa Artystyczna z Chełmna” za spektakl „ Doświadcznie”
II Nagroda dla Zespołu Teatralnego z Gimnazjum z Grzebieniska zza spektakl „Pudełko”
I Nagroda dla Teatrzyku Tercja z SP nr 3 w Szamotułach za spektakl „Baśniowy ambaras” i statuetka Czarnej Księżniczki.

Wszystkie nagrody wręczał zastępca burmistrza Szamotuł Wojciech Rabski. Natomiast panowie Włodzimierz Kaczmarek, burmistrz Szamotuł oraz Maciej Adamski, dyrektor ZEAS -u zaszczycili swoją obecnością podczas otwarcia XIII Powiatowego Przeglądu. Gościliśmy też dyrektorów szamotulskich szkół Krystynę Tecław- Dziubek i Ryszarda Pajkerta. Organizatorzy przeglądu zadbali o to aby każdy zespół i każdy instruktor otrzymał upominek. To właśnie przez prace reżyserów mogliśmy podziwiać perełki dziecięcego aktorstwa.
Natomiast na zakończenie niesamowitą gratką było obejrzenie przedstawienia pt. Opowieść o Bożym Narodzeniu w wykonaniu Teatru Cieni Latarenka z Poznania.

Organizatorem XIII Przeglądu był Szamotulski Ośrodek Kultury a wsparcia finansowego dokonało Starostwo Powiatowe w Szamotułach.

Dodaj komentarz