DKF HALSZKAA GHOST STORY!!!

Kino Halszka | 29.08.2018 | godz. 20.00 | BILET: 8 ZŁ

Uznany reżyser David Lowery („Wydarzyło się w Teksasie”, „Mój przyjaciel smok”) powraca do tematów zgłębiania dziedzictwa, znaczenia straty i ludzkiego pragnienia odnalezienia sensu istnienia.
Niedawno zmarły mężczyzna (laureat Oscara Casey Affleck) powraca jako duch w białym prześcieradle do domu, by przynieść pocieszenie swej złamanej rozpaczą żonie (nominowana do Oscara Rooney Mara). Szybko orientuje się, że jest niewidzialny, odłączony od realnej czasoprzestrzeni. Może tylko patrzeć, jak życie, które znał i kobieta, którą kocha powoli oddalają się od niego.
Coraz bardziej niezauważalny, skazany na zapomnienie, przebywa niezwykłą podróż w historii, konfrontując się z bezmiarem egzystencji. Niezwykła opowieść o miłości i smutku, która zostaje w nas na długo po tym, kiedy wyjdziemy z kina.

Film jest wielką opowieścią o miłości, przywiązaniu, związku. – Okazuje się, że jestem romantykiem – mówi Lowery – Nie planowałem filmu o miłości, a zrobiłem właśnie taki film. Wiele zawdzięczam tu Caseyowi i Rooney, ich niezwykłej chemii na planie, która trwa nawet wtedy, gdy są oddzielnie. Ich przywiązanie zamienia ten film trochę w love story. Nie chcę przez to powiedzieć, że związek między ludźmi może być silniejszy niż czas i przestrzeń, nie wierzę w takie rzeczy. Wierzę natomiast, że ludzie pomagają nam przejść przez życie..

„A Ghost Story” wzrusza i hipnotyzuje!

SPOTKANIE Z FILMEM POPROWADZI FUNDACJA WIDMO!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Dodaj komentarz