W ramach cyklu DKF HALSZKA zapraszamy:

 

08.10.2020 | godz. 19.15
film: NADZIEJA

 

29.10.2020 | godz. 19.00
film: DALEKO OD REYKJAVIKU

 

BILET na seans: 12 ZŁ

 

Spotkanie z filmem poprowadzą:
Dorota Reksińska i Maciej Pietrzak

 

 

NADZIEJA

reżyseria: Maria Sødahl
produkcja: Norwegia 2019
gatunek: dramat
czas trwania: 126 min.

 

Opis filmu: Co może się stać z miłością, gdy pewnego dnia pełna energii i wewnętrznej siły kobieta dowiaduje się, że ma przed sobą ledwie trzy miesiące życia?

 Taka sytuacja zastaje Anję i jej męża Tomasa tuż przed Bożym Narodzeniem. Doświadczoną parę, która przez lata bardziej niż na wzajemnym uczuciu skoncentrowana była na prowadzonych równolegle karierach artystycznych. Ich małżeństwo przetrwało głównie ze względu na dzieci.

 Kiedy w Wigilię Bożego Narodzenia kobieta dowiaduje się, że ma nawrót choroby i nieoperacyjnego raka mózgu, życie bohaterów rozpada się na kawałki i ulega przewartościowaniu. Troska miesza się ze skrywanymi od lat pretensjami, a trudnemu do okiełznania lękowi towarzyszy frustracja. Kolejne tygodnie pokażą, czy Anja i Tomas odnajdą w sobie uczucie, które kiedyś ich połączyło, oraz czy będą w stanie przejść przez ten rodzinny dramat razem.

 

DALEKO OD REYKJAVIKU

Reżyseria: Grímur Hákonarson
Produkcja: Dania/Francja/Islandia/Niemcy/
gatunek: dramat
czas trwania: 92 min.

 

Opis filmu: Daleko od Reykjavíku, nowy film twórcy kinowego przeboju Barany. Islandzka opowieść, ponownie rozgrywa się w zachwycających pejzażach Islandii. Ten ujmujący komediodramat koncentruje się wokół wiejskiego życia, którego rutyną wstrząsają nieoczekiwane zdarzenia, a w ich centrum znajdzie się – do tej pory łagodna i pokorna – Inga. Kiedy z jej życia niespodziewanie zniknie mąż, a bohaterka odkryje jego tajemnice, smutek zamieni się w gniew skierowany przeciwko lokalnej wspólnocie. Po raz pierwszy w życiu Inga zaprotestuje i stanie do samotnej walki – i to z potężnym przeciwnikiem.

 

Prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi zasadami udziału w seansach.

Dodaj komentarz