W ramach cyklu DKF HALSZKA zapraszamy na film:
OTO MY

 

kino Halszka | 17.06.2021 | godz. 19.00
BILET: 12 ZŁ

 

„OTO MY”- chwytający za serce, pogodny, czuły i zaskakujący film, wielokrotnie nagradzanego izraelskiego reżysera Nira Bergmana, który znalazł się w oficjalnej selekcji MFF Cannes 2020.

Historia jednoczesnego dorastania ojca i jego autystycznego syna oraz podróży, która odmieni ich życie. Aharon z oddaniem wychowuje swojego syna, Uriego. Żyją we dwóch, zanurzeni we własnej codziennej rutynie, tak bardzo różniącej się od świata, jaki znamy. Gdy Uri staje się formalnie dorosły, ma zamieszkać w specjalistycznym domu opieki. Czy jest na to gotowy? Aharon uważa, że nie, ale może w rzeczywistości sam nie dorósł do rozstania… W drodze do placówki ojciec podejmuje decyzję o wspólnej ucieczce.

Znakomite kreacje aktorskie na długo zapadają w pamięć. Szczególne brawa należą się odtwórcy roli autystycznego syna Noamowi Imberowi, który porywa niczym Dustin Hoffman w „Rain Manie”.

Spotkanie z filmem poprowadzą:
DOROTA REKSIŃSKA i MACIEJ PIETRZAK!

 

Reżyseria: Nir Bergman
Scenariusz: Dana Idisis
Gatunek: dramat
Produkcja: Włochy, Izrael
Czas trwania: 93 min.

 

Poniżej kilka bardzo cennych i pięknych opinii krytyków:

ZWIERCIADŁO / Zofia Fabjanowska
• Jeden z najpiękniejszych obrazów miłości ojca do syna, jaki kiedykolwiek pokazano w filmie.

FDB / Bernadetta Trusewicz
• To przewrotny ekstrakt z ludzkiej szczerości uczuć, […] historia drogi, ale też i pewnej niedosłownej ucieczki od swojego życia.

•  „Oto my” to film rozbierający, ale bez rozdzierania szat, a powoli zbliżający nas do bohaterów i traktujący ich, jak równy sobie duet. Piękny i imponujący, ale z rozwarstwieniami i rysami, kiedy rozdzielimy ich życiorysy.

MOVIEWAY / Małgorzata Czop
• Nir Bergman bezapelacyjnie potrafi wzruszać.

• „Oto my” przyciąga świetnym kreacjami aktorskim. Shai Avivi portretuje mężczyznę, który jest w ciągłej gotowości do działania, skupionego na drugiej osobie, ale przede wszystkim niebywale ciepłego i cierpliwego. Noam Imber tworzy niezwykle wiarygodny portret autystycznego chłopaka.

• Pokazuje nie tylko rodzicielstwo, ale strach przed nieznanym, obawę przed samotnością i lęk przed dorastaniem. Bergman skupia się na drodze, jaką przebywają bohaterowie, odkrywając swoje własne uczucia. To poruszająca opowieść o dojrzewaniu do samodzielności, jak i do rozstania.

TASTE OF CINEMA / David House
• Podnosząca na duchu opowieść o ojcowskiej miłości, której nie można przegapić.

• Oto my to film opowiadający o rodzicielskiej miłości, o zmianie i o rozłące, o tym, żeby czasem odpuścić i iść dalej. To piękny film. Ten film nie tylko stanowi świetną rozrywkę i 94 minut seansu mija niepostrzeżenie, lecz także porusza widzów.

SCREEN DAILY / Wendy Ide
• Dzięki licznym wymownym szczegółom, subtelnemu scenariuszowi oraz muzyce, która płynnie łączy ze sobą sceny przy użyciu przepełnionej smutkiem wiolonczeli i gitary, zaczynamy rozumieć, jaka jest prawda o tej relacji: Aharon potrzebuje swojego syna równie bardzo, a może nawet bardziej, niż Uri potrzebuje jego.

RZECZPOSPOLITA / Barbara Hollender
• Nir Bergman […] 0powiada tę historię w piękny i delikatny sposób, tworząc jasne, pełne ciepła obrazy.

• Film głęboko zapada w pamięć widza.

Dodaj komentarz