W ramach cyklu DKF Halszka zapraszamy na film: WINNI

Kino Halszka | 28.11.2018 | godz. 19.00 | BILET: 10 ZŁ

 

„Winni” to skandynawski dreszczowiec, sensacja festiwali w Sundance i Rotterdamie, gdzie zdobył nagrody publiczności. Trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji thriller, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl „Locke’a” z Tomem Hardym.

Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.

W „Winnych” każda sekunda filmu, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk, łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia.

 

Spotkanie z filmem poprowadzi FUNDACJA WIDMO!

 

 

tytuł oryginalny: Den skyldige
tytuł angielski/międzynarodowy: The Guilty
reżyser: Gustav Möller
występują:
Jakob Cedergren, Jessica Dinnage, Omar Shargawi
produkcja: Dania 2018
premiera: 9 listopada 2018
język oryginalny: duński, angielski
gatunek: thriller
czas trwania: 85 min.

 

Zwiastun

Dodaj komentarz