Nie przegap tych koncertów

Piątek 3.06 godz. 20.00

Stanisław Sojka z zespołem

Tej postaci nie trzeba przedstawiać. To artysta legenda, który zainauguruje tegoroczne Święto Miasta. Wraz z zespołem wykona największe przeboje, które stworzył w swojej ponad 30-letniej karierze. Usłyszymy też piosenki z jego ostatniej płyty „Osiecka znana i nieznana”. W jednym z licznych wywiadów artysta powiedział: „Nie gram dla fajerwerków, nie śpiewam by się popisać. Moją ambicją i pragnieniem jest, by mój śpiew, moje pieśni dodawały otuchy, podnosiły na duchu tych, którzy przychodzą mnie słuchać. Chcę by wychodzili z koncertu pogodni i umocnieni”.

Sobota 4.06 godz. 20.30

Rico Sanchez -Gipsy Kings z Hiszpanii

Pierwszy raz podczas Dni Szamotuł wystąpi zagraniczna gwiazda. Liderem zespołu jest Rico Sanchez, w którego artystycznej twórczości miała również miejsce wspólna gra z legendarnym Gipsy Kings.

Uprawiana przez artystę gorąca muzyka latynoska, rumba-flamenco, jest doskonałą propozycją do zabawy dla kilku pokoleń. Kiedy ponad 15 lat temu Rico Sanchez zakładał zespół w jego składzie znaleźli miejsce muzycy z różnych krajów tj. z Hiszpanii, Brazylii, a także w ostatnim czasie z Austrii. Ich wspaniałe 90 minutowe show to doskonała kompilacja znanych przebojów Gipsy Kings takich jak „Volare”, „Bamboleo”, czy „Soy” z własną twórczością Rico.

 

Niedziela 5.06 godz. 20.00
BiFF

Polski zespół grający muzykę alternatywną i pop. Ich przeboje znane z list przebojów to m.in. „Mondey”, „Ślązak”, czy „Dam ci wszystko co zechcesz”. W 2010 roku zespół otrzymał siedem nominacji do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Otrzymali dwa „Fryderyki” w kategoriach nowa twarz fonografii i klip roku. Liderka zespołu Ania Brachaczek znana jest też z wokalnych popisów na solowej płycie Muńka Staszczyka z T.Love oraz na ostatniej płycie Acid Drinkers (za piosenkę z udziałem Ani zespół otrzymał Fryderyka 2011).
posłuchaj – http://www.myspace.com/brachaczekifochmann


Najnowszy teledysk Biff – Pies 1.

BiFF | Myspace Music Videos

2 komentarze on Dni Szamotuł 2011 – NIE PRZEGAP!

  1. […] 20.30-22.00 –  Stanisław Soyka z zespołem […]

  2. FunBiffa pisze:

    ale chamstwo nie wiecie co to jest POP? napewno nie BIFF!

Dodaj komentarz