Boogie Boys – legendarne trio muzyczne wykonujące utwory w stylu boogie woogie, z domieszką czarnego bluesa – wystąpi w sobotę 22 września w Szamotułach.
Szamotulski Ośrodek Kultury wraz z Polskim Stowarzyszeniem Bluesowym zapraszają do świętowania w ten sposób Polskiego Dnia Bluesa. O godz. 19.00 w kinie Halszka na scenie pojawi się zespół, który poprzez niesamowite brzmienie dwóch fortepianów przenosi słuchaczy w odległe czasy pędzących parowozów i szalonego rytmu amerykańskiej rzeczywistości.

Zespół tworzą dwaj pianiści: Bartłomiej Szopiński i Michał Cholewiński oraz Szymon Szopiński – perkusja, wokal. Koncertowali w większości krajów europejskich, występując u boku największych gwiazd bluesa i boogie woogie. Zagrali również na urodzinowym koncercie Vince’a Webera. Boogie Boys to zręczne połączenie warsztatu, pasji i charyzmy z nowymi pomysłami na brzmienie starych, muzycznych tematów, które poruszają bez wyjątku ludzi w różnym wieku i o różnych upodobaniach muzycznych.
Byli supportem przed między innymi – Aną Popovic, Erickiem Burdonem, Danną Gillespie, Mofo Party Band, Alem Copleyem czy legendarnym Chrisem Barberem. Boogie Boys podczas amerykańskiego „International Blues Challenge – Memphis 2009”, byli jedynymi spoza USA, którzy spośród 184 wykonawców z całego świata, weszli do finałowej dziesiątki „IBC TOP 10”. Była to sytuacja bezprecedensowa od kilkunastu lat. W efekcie artyści zagrali dwa koncerty w prestiżowym BB King’s Blues Club w Memphis oraz finałowy koncert w Orpheum Theater dla 3000 widzów.
Bilety, do nabycia w ośrodku kultury i w kinie, kosztują w przedsprzedaży 10 złotych, a w dniu koncertu 15 zł. Bilet jest również zaproszeniem na darmową kawą z Cafe Marzenie przy ul. Wronieckiej w Szamotułach.

Więcej muzyki na http://www.boogieboys.pl/BoogieBoys/Video.html

Dodaj komentarz