21 marca 2018 r. w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbyły się Eliminacje Powiatowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Tegoroczna edycja odbywa się dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości. Strofy Juliusza Słowackiego uczyniono mottem artystycznych tych działań. „A dzień pierwszy wolności, gdy radość roznieci ludzie wesela krzykiem niebo uderzą, a potem długą ciemność niewoli przemierzą, siądą… i z wielkim łkaniem zapłaczą jak dzieci, i słychać będzie płacz ogromny zmartwychwstania.”

Jury w składzie: Andrzej Ciborski, Piotr Dehr po wysłuchaniu dziewiętnastu prezentacji w tym: teatru jednego aktora, „wywiedzione ze słowa”, poezji śpiewanej i szesnaście recytacji w kategorii szkolnej postanowiło NOMINOWAĆ do Eliminacji Wojewódzkich w Trzciance, które odbędą się w dniach 20-22 kwietnia 2018 r.  następujących wykonawców:

– z turnieju recytatorskiego /kat. szkolna/:
Paulinę Fąferek – ZS Nr 2 w Szamotułach
Jakuba Kasprowiaka – ZS Nr 2 w Szamotułach
Patrycję Przybysz – ZS Sióstr Urszulanek w Pniewach
Joannę Redgosz – ZS Nr 1 we Wronkach
Adama Salskiego – ZS Nr 1 we Wronkach
Juliannę Srokę-Kierończyk – SP Nr 1 w Szamotułach
Sandrę Wawrzyniak – ZS Nr r 1 we Wronkach

– z turnieju poezji śpiewanej:
Katarzynę Zaraś z Małgorzatą Michalak.

Jury postanowiło wyróżnić:
Jagodę Foltę za interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej „Cień”,
Wiktorię Stanke za interpretację wiersza ks. Jana Twardowskiego „Trudno”,
Natalię Wielgosz za interpretację fr. prozy Olgi Tokarczuk „Deux ex”.

Jury dziękuje wykonawcom i opiekunom za przygotowanie prezentacji konkursowych życząc powodzenia w dalszych artystycznych działaniach.
Gospodarzem  Eliminacji Powiatowych był Szamotulski Ośrodek Kultury. Nagrody laureatom wręczał dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury Piotr Michalak.  

Dodaj komentarz