15 maja o północy, zamknięta została lista uczestników, organizowanej przez Szamotulski Ośrodek Kultury pod honorowym patronem Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły, szóstej edycji konkursu „Szamotuły – miejsce dla talentów”.
Do konkursu zgłosiło się 26 uczestników z powiatu szamotulskiego.
W najbliższą niedzielę 24 maja na scenie kina Halszka o finałowy występ przed międzynarodową publicznością podczas Dni Europy 13 czerwca, zwycięską statuetkę i nagrodę główną w wysokości 750 zł zawalczy m. in. 14 wokalistek w różnym wieku. Najmłodsza ma 7 lat. Repertuar większości nie jest jeszcze znany. Dwie z nich zaśpiewają z własnym akompaniamentem klawiszy, trzy z akompaniamentem gitary. Usłyszymy wokalno-instrumentalny duet z Przecławia oraz  jedyny – znany publiczności z poprzedniej edycji konkursu – męski głos z Chełmna. Zaśpiewa także dziewczęcy kwintet wokalny o słodkiej nazwie Cynamon.
W gronie wykonawców znajdzie się także „dojrzały” poeta z Szamotuł oraz 11-letnia gitarzystka klasyczna. Usłyszymy okraszone wokalem dźwięki saksofonu i klawiszy zespołu EnergiA z Pniew a także – w tym składzie od listopada 2014 – zespół rockowy Crowded Cave. W solowych i zespołowych pokazach tanecznych zaprezentuje się także 32 tancerzy z Wronek, Ostroroga i Szamotuł. Wśród nich same sceniczne osobowości – dwoje solistów i trzy hip-hopowe formacje taneczne.

Program eliminacji:
14.00 rozpoczęcie
14.10 recytacja, prezentacje wokalne
przerwa
15.50 prezentacja instrumentalna, prezentacje wokalne z akompaniamentem, zespoły muzyczne
przerwa
17.25 pokazy taneczne
przerwa na obrady
18.30 werdykt

Zapraszamy publiczność do kina „Halszka” w Szamotułach!

Tagi:

Dodaj komentarz