21 marca mieliśmy okazję doświadczyć w kinie Halszka podwójnej uczty dla ducha: odbył się pokaz filmu: ”Gorączka złota” w reżyserii Charlesa Chaplina, do którego muzykę stworzył poznański zespół Snowman.
Chaplina – jednego z najbardziej kreatywnych osobistości w erze kina niemego – nikomu nie trzeba przedstawiać. Natomiast zespół Snowman powstał pod koniec 2002 roku w Poznaniu. Mają za sobą około stu koncertów w kraju i w Niemczech, udział w różnorodnych festiwalach (Gdynia Summer Jazz Days, Malta Nowe Nurty, Globalbeat, Festiwal Rockowy w Węgorzewie), występowali również razem z brytyjskim Archive, amerykańskim Karate oraz francuskim składem Yanna Tiersena (twórca muzyki do „Amelii” i „Goodbye Lenin”). Świadczy to o ich szerokich horyzontach muzycznych i trudnym do zaszufladkowania stylu.
Stworzona przez zespół muzyka do „Gorączki złota” idealnie oddała klimat filmu, z którego kilka scen na trwałe zapisało się w historii kina. Zespół zaskoczył, zgromadzoną w kinie publiczność nie tylko kapitalną muzyką, ale również szampanem, podanym przez zespół w trakcie pokazu. Kto nie był niech żałuje!
tekst: Izabela Szymańska

Tagi:

Dodaj komentarz