Zapraszamy do udziału w I. Przeglądzie folkloru i twórczości ziemi szamotulskiej ,,Jakżem Jechoł do Szamotuł”. To konkurs dla kapel, instrumentalistów, solistów, gawędziarzy, śpiewaków ludowych, zespołów śpiewaczych, tanecznych i obrzędowych z regionu szamotulskiego i całej Wielkopolski.
Jednym z elementów przeglądu będą warsztaty z zakresu tańca i muzyki szamotulskiej dla instruktorów i kierowników zespołów w nim uczestniczących.
Na zwieńczenie wydarzenia natomiast zaplanowaliśmy koncert galowy z udziałem laureatów oraz sceniczną wersją wpisanych na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego „Tradycji weselnych z Szamotuł i okolic” w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły”.
Celem przeglądu jest pokazanie bogactwa i różnorodności szamotulskiego folkloru służące jego szerokiej popularyzacji, integracja i promocja zespołów a także wymiana doświadczeń.
 
Przegląd odbędzie się 18-19 września 2021.
na terenie Muzeum – Zamek Górków.
Liczymy na Waszą obecność, droga szamotulska publiczności!
 

Termin zgłoszeń wykonawców mija 10 września

Wykonawcy przyjeżdżają na własny koszt.

 

Szczegóły organizacyjne znajdą Państwo w załączonym regulaminie.

Zaproszenie
Regulamin przeglądu
Formularz zgłoszeniowy
Oświadczenie

 

 

Zgłoszenia i zapytania prosimy kierować do kier. ZF Szamotuły, Macieja Sierpińskiego: szamotuly.zf@gmail.com, tel. 602 276 693.

Dodaj komentarz