W Kąsinowie podczas tegorocznych POTYCZEK NA MIEDZY do rywalizacji stanęły drużyny z czterech wsi z gminy Szamotuły: Kąsinowo, Myszkowo, Kępa i Witoldzin.

W tym roku przewodnim motywem konkurencji artystycznych i sportowych była kultura cygańska: muzyka, taniec, śpiew i obyczaje. W półfinale w konkurencjach artystycznych takich jak „Prezentacja wsi”, gdzie każda wieś wjeżdżała własnym taborem: wozem, traktorem, samochodem, hetką …i z muzyką przedstawiała swoją wieś. Prezentacja ta wypadła niezwykle oryginalnie. Bardzo ciekawie prezentowały się drużyny w tańcu cygańskim, w cyrkowym numerze oraz w obrazie cyganki „Wróżka prawdę ci powie” i w konkurencjach rekreacyjnych m.in. Porwania Panny Młodej, Slalomie z jajecznicą oraz kulinarnej i typowych sportowych: przeciągania liny i strzelania z wiatrówki. W półfinale drużyny zajęły następujące miejsca: I miejsce – Witoldzin, II –Kąsinowo, III- Myszkowo. Wszystkie te wioski przeszły do finału podczas którego w konkurencjach typowo sportowych: rzucanie gumiakiem do celu, toczenia opony, strzelanie na bramkę i skakanie na piłkach, I miejsce wywalczyło KĄSINOWO, drugie WITOLDZIN, a trzecia nagroda powędrowała do MYSZKOWA. Oprócz niezwykłych emocji imprezie towarzyszyła zdrowa rywalizacja.

 

Dla zwycięzców organizatorzy przewidzieli pamiątkowe dyplomy i nagrody: bony pieniężne, które wręczali panowie Janusz Stanke, zastępca burmistrza Szamotuł oraz Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury. Organizatorami tej plenerowej imprezy byli: Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły oraz Szamotulski Ośrodek Kultury. Tradycją już stało się, że po emocjach sportowych mieszkańcy Kąsiowa oraz okolicznych wsi bawili się podczas zabawy tanecznej. Tym razem w ten piękny wieczór zagrał zespół KrisMatis.

Dodaj komentarz