Rozpoczynamy kolejny projekt! Na jego realizację pozyskaliśmy dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury z programu „EtnoPolska”.
Nasz projekt zakłada organizację I. Przeglądu folkloru i twórczości ziemi szamotulskiej ,,Jakżem Jechoł do Szamotuł” w formie konkursu dla kapel, instrumentalistów, solistów, gawędziarzy, śpiewaków ludowych, zespołów śpiewaczych, tanecznych i obrzędowych z regionu szamotulskiego i całej Wielkopolski. Jednym z elementów projektu będą warsztaty z zakresu tańca i muzyki szamotulskiej dla instruktorów i kierowników zespołów w nim uczestniczących. Na zwieńczenie projektu natomiast zaplanowaliśmy koncert galowy z udziałem laureatów oraz sceniczną wersję wpisanych na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego „Tradycji weselnych z Szamotuł i okolic” w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły”. Celem przeglądu jest pokazanie  bogactwa i różnorodności szamotulskiego folkloru służące jego szerokiej popularyzacji, integracja i promocja zespołów a także wymiana doświadczeń.
Dwudniowe wydarzenie odbędzie się 18-19 września 2021. Miejscem wydarzenia będzie teren Muzeum – Zamek Górków.

Nasze zaproszenia do udziału w przeglądzie „poszły w świat”. Jeśli kogoś przeoczyliśmy, zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i do dokonywania zgłoszeń wykonawców do dnia 10 września. Prosimy także o przekazanie informacji o przeglądzie znanym Wam wykonawcom z Waszej lokalnej wielkopolskiej społeczności.

Wykonawcy przyjeżdżają na własny koszt.

Szczegóły organizacyjne znajdą Państwo w załączonym regulaminie.

Zaproszenie
Regulamin przeglądu
Formularz zgłoszeniowy
Oświadczenie

Zgłoszenie, zapytania prosimy kierować do kier. ZF Szamotuły, Macieja Sierpińskiego (szamotuly.zf@gmail.com, tel. 602 276 693).

Dodaj komentarz