To jest najbardziej oczekiwana OSA na świecie. Objazdowa Scena Artystyczna OSA to cykl imprez plenerowych organizowanych przez Szamotulski Ośrodek Kultury. Celem projektu jest dotarcie do mieszkańców z środowisk wiejskich, którzy mają ograniczony dostęp do oferty kulturalnej w mieście.
– Kiedy rozpocząłem pracę w ośrodku kultury zależało mi, aby było więcej imprez nie tylko w Szamotułach, ale także na terenie wsi naszej gminy. W ten sposób szybko wyruszyła w teren nasza scena na kółkach, czyli duży, ciężarowy samochód, który we wsiach zmienia się w wesołą scenę na której prezentujemy różne zespoły muzyczne oraz pokazy tańca. Są też konkursy z nagrodami. Zaś wokół sceny bawimy się z dziećmi i dorosłymi, organizujemy różne warsztaty artystyczne, gry i zabawy – tłumaczy Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.
Przyjazdy OSY poprzedzają warsztaty fotograficzne dla wszystkich mieszkańców wsi. Zaś efekt tych warsztatów – czyli wystawę fotograficzną prezentującą wieś – można podziwiać podczas imprezy. W trakcie OSY odbywają się też warsztaty z graffiti, więc po imprezie w każdej wsi pozostają nie tylko dobre wspomnienia, ale też piękne graffiti.
Tegoroczna edycja cyklu imprez rozpoczyna się w niedzielę 10 sierpnia we wsiach:  Mutowo (godz. 15.00) i Szczuczyn (godz. 18.00). Następnie 17 sierpnia OSA zawita do Witoldzina i Przecławia, 24 sierpnia do Baborówka i Pamiątkowa, 14 września będzie w Otorowie i Koźlu i na zakończenie 28 września w Lipnicy i Brodziszewie.
To już czwarta edycja Objazdowej Sceny Artystycznej i trzecia na którą Szamotulski Ośrodek Kultury pozyskał unijne pieniądze. 15 tysięcy złotych pochodzi z działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na latach 2007-2013. Dofinansowanych zostanie 10 imprez kulturalnych promujących lokalne walory.

Tak było w minionych latach na OSIE.

 

Jedyna taka OSA

Tagi:

Dodaj komentarz