Remont holu i klatki schodowej, klimatyzacja w sali i system do internetowej sprzedaży biletów. To najnowsze przedsięwzięcia w kinie „Halszka” w Szamotułach, które są wisienką na torcie w tym klimatycznym, a zarazem nowoczesnym obiekcie.
Przypomnijmy, że Szamotulski Ośrodek Kultury w maju ubiegłym roku uruchomił zmodernizowane kino z projektorem cyfrowym, 3D i wyremontowaną salą kinową. Dzięki cyfryzacji w naszym kinie mamy ciekawy repertuar z nowościami kinowymi często nawet w premierowej dacie, dobrą jakość obrazu i dźwięku. A to wszystko w cenie biletów najtańszych w Wielkopolsce.

Od czasu cyfryzacji do maja tego roku kino odwiedziła rekordowa liczba 33 tysięcy widzów – mówi Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury – Po zmodernizowaniu wejściu do kina dwa lata temu, po ubiegłorocznych inwestycjach, pozostał nam ostatni etap, czyli remont holu na parterze i klatki schodowej. Wnętrze po remoncie jest w klasycznym, pięknym stylu, ale są też nowoczesne elementy, jak szklana balustrada. Koszt tej inwestycji po przetargu wyniósł prawie 70 tysięcy złotych. Pieniądze przekazali nam samorządowcy – mówi Piotr Michalak – Z własnych środków, za prawie 30 tysięcy złotych, zakupiliśmy klimatyzację do sali kinowej i kabiny do projekcji filmów. Zakończyliśmy w ten sposób kompleksową modernizację kina.
Nowością jest wprowadzenie systemu do sprzedaży biletów on-line. Chętni mogą kupować bilety do kina na stronie internetowej ośrodka kultury, kina, facebooka, czy też poprzez platformę Bilety24.Widz może w internecie wybrać interesujące go miejsce na sali. Po elektronicznej zapłacie za bilet (dodatkowy koszt 1 zł.) klient otrzyma go mejlem do wydrukowania lub w postaci sms. W ten sposób widz będzie miał nie tylko komfort zakupu i wyboru miejsca, ale także uniknie oczekiwania w kolejce po bilet przed kasą. A jeśli o kasie mowa to warto dodać, że przy okienku kasowym od strony widza pojawił się monitor na którym można zobaczyć plan sali kinowej i wybrać interesujące nas miejsce. Tak wiec zapraszamy do szamotulskiego kina. Już 4 października, w dniu polskiej premiery, będzie można zobaczyć film o Lechu Wałęsie.

Foto – Wyremontowany hol i klatka schodowa szamotulskiego kina.

Dodaj komentarz