Zapraszamy 20 stycznia do Kina Halszka na filmowe propozycje w ramach FERII z SZOK! Nie dokonujemy rezerwacji miejsc. Udział w seansie wymaga zakupu biletu w kasie kina, ośrodka lub on-line na http://szok.info.pl/bilety-on-line/

Bilety już w sprzedaży.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

godz. 16.00 – Zimowa animacja
SKĄD SIĘ BIORĄ SNY – dubbing
(prod. Dania 2019), reż. Kim Hagen Jensen, animowany/komedia/przygodowy, 81 min.
Kolejna pełna kolorów, dobrej energii, przebojowa animacja twórcy rozśpiewanych „Disco Robaczków” o tym, że wyobraźnia nie ma granic. Dowiecie się, czy da się wejść do świata cudzych fantazji i co się dzieje w głowie, kiedy śpimy. 
Spokojne życie Minny komplikuje się, kiedy poznaje swoją przyrodnią siostrę Jenny, a ich ojciec postanawia, że zamieszkają w jednym domu. Nieznośna dziewczynka daje się we znaki, ale Minna nie zamierza jednak dawać za wygraną i stara się zrobić wszystko, aby pozbyć się małej intruzki. Przypadkowo pewnej nocy odkrywa niesamowitą krainę, w której powstają sny. Poznaje tam zwariowanych konstruktorów, którzy stają się jej przyjaciółmi i uczą tajników swojej pracy. Dzięki nim Minna wpada na genialny pomysł. Planuje stworzyć dla siostry sen, który wystraszy niesforną dziewczynkę raz na zawsze. Niestety sytuacja wymyka się spod kontroli. Minna wpada w panikę i decyduje się wkroczyć do zaprojektowanego przez siebie świata snów, aby ruszyć Jenny na ratunek. Ta przygoda przejdzie wszystkie najśmielsze wyobrażenia!
Wiek: bez ograniczeń. | Koszt: 10 zł.

godz. 18.00 – Zimowe kino
CHŁOPIEC Z CHMUR – dubbing
(prod. Francja, premiera: 12.2021), reż. Nicolas Vanier, familijny/przygodowy, 113 min.
Najnowszy film mistrza kina familijnego, autora niezapomnianego hitu „Bella i Sebastian”.
Prawdziwa historia, która poruszyła całą Europę. Opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmieni życie pewnego chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół. Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem (nagrodzony Cezarem, znany z hitów „Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra”, „Nowych przygód Aladyna” oraz „Niczego nie żałuję – Edith Piaf” Jean-Paul Rouve), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa. 
Wiek: od 7 lat. | Koszt: 10 zł.

Dodaj komentarz