W 1982 roku Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI-UNESCO) ustanowił Międzynarodowy Dzień Tańca. Dzień 29 kwietnia został wybrany na pamiątkę urodzin wielkiego reformatora sztuki tańca, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges Noverre. Z tej okazji, 30 kwietnia 2013 r. na zaproszenie Pani Dyrektor Bernadety Adamskiej oraz Pani Małgorzaty Kurowskiej w Zespole Szkół im. Jana Brzechwy w Szamotułach odbył się prowadzony jest przez Pana Adama Czuba pokaz tańca towarzyskiego przedstawicieli Klubu Tańca Towarzyskiego Filemon działającego przy Szamotulskim Ośrodku Kultury.
Wystąpiły następujące pary: Paulina Kurowska i Tomasz Drożdżyński, Jagoda Miga i Szymon Adamczak, Kamila Gmurowska z Janem Klemenskim oraz Adrian Dyka i Joanna Pawłowska.
W pierwszej części młodzi tancerze zaprezentowali wiązankę tańców latynoamerykańskich czym zachwycili uczniów szkoły. W drugiej natomiast przybliżyli wszystkim tańce standardowe: Walc Angielski, Tango, Walc Wiedeński i Quickstep.


Barwny, nie tylko z powodu przepięknych strojów pokaz, został przyjęty bardzo ciepło przez uczniów szkoły, dla których było to niewątpliwie niecodzienne przeżycie. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za wspaniałą i niezwykłą atmosferę pokazu.

30 kwietnia KTT “Filemon” uświetnił również obchody 85-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach.

Dodaj komentarz