seniorzy-szok-61W poniedziałkowe popołudnie w Klubie Seniora obchodziliśmy 80-te  urodziny pani Danuty Kowzan. Na pytanie,  jaką ma receptę  na utrzymanie tak fantastycznej formy , Jubilatka mówi , że codziennie zjada  parę  jajek. A co z cholesterolem ?  Oczywiście jest  trochę  podwyższony, ale za to jaki mam  dobry wzrok, odpowiada z uśmiechem.

Na wstępie klubowych urodzin w mini recitalu  chopinowskim wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Szamotułach, Monika Spychała, Kasia Maćkowiak oraz Wojciech Luck. Popłynęły  walce, mazurki i nokturny. Twórczość Chopina jak widać jest bliska sercom wielu pokoleń.

Jubilatka otrzymała kwiaty z rąk dyrektora  ośrodka kultury, pana  Piotra Michalaka oraz od pani prezes Danuty Matuszak. Po zdmuchnięciu tradycyjnych   świeczek  wszyscy rozkoszowali się pysznym urodzinowym tortem i aromatem kawy.

Nie zabrakło oczywiście  biesiadnych śpiewów. Dodajmy , że chór  „Srebrne nutki”   rozwija  obecnie swoje umiejętności chóralne we wtorki od 15.00  pod kierunkiem pana Waldemara Hermana.

Tekst  i foto  A. Słomińska

Dodaj komentarz