15 lutego, godz. 18.00, kino Halszka w Szamotułach.
Bilety w przedsprzedaży 25 zł., w dniu koncertu 35 zł.

DOROTA MIŚKIEWICZ muzykę ma wdrukowaną w geny. Jej ojciec, Henryk Miśkiewicz to znany saksofonista jazzowy, brat Michał jest perkusistą u Tomasza Stańki. Dorota rozpoczęła muzyczną drogę jako uczennica w klasie skrzypiec, ale szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to głos. Ilość projektów, kolaboracji, sesji, koncertów, w jakie angażowała się przez lata swojej obecności na scenie jest niezliczona. Równie nieprzebrana jest ilość gatunków muzycznych, przez które podróżowała. Współpracowała z Cesarią Evorą, Grzegorzem Turnauem, Nigelem Kennedym, Janem Ptaszynem Wróblewskim, legendą polskiego jazzu Włodzimierzem Nahornym. Regularnie nagrywa też solowe albumy – „Dorota Miśkiewicz Goes to Heaven – Zatrzymaj się”  (2002) roku, „Pod rzęsami”  (2005), „Caminho” (2008) i „Ale” (2012)

Podczas koncertu Dorota Miśkiewicz wykonuje przede wszystkim utwory z płyty „ALE”, które w oryginalny sposób łączą w sobie jazz, pop i subtelną elektronikę. Piosenkowe historie śpiewane przez Dorotę Miśkiewicz napisali specjalnie dla niej m.in. Wojciech Młynarski, Michał Rusinek, Grzegorz Turnau, Bogdan Loebl czy Wojciech Waglewski i w zestawieniu z kompozycjami Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego z jednej strony przypominają one epokę, kiedy polskie wokalistki, swingującym czarem urzekały i łamały serca opolskiej publiczności, z drugiej zaś czerpią z najnowszych tradycji songwriterskich.

Taka jest też sama Dorota – jednocześnie nostalgiczna, staroświecka i wiecznie poszukująca, wyczulona na nowe dźwięki, otwarta na muzyczne eksperymenty.

W programie koncertu znajdują się także utwory z poprzednich płyt Doroty Miśkiewicz, m.in. „Nucę, gwiżdżę sobie”, „Poza czasem” „Naga” czy  nagrany z z Cesarią Evorą duet „Um Pincelada”.

Wokalistce towarzyszy czteroosobowy zespół (instrumenty klawiszowe, gitara, bas, perkusja), który tworzą czołowi polscy muzycy.

Info – Dorota_Miskiewicz_Płyta ALE

Info – Dorota_Miskiewicz_BIO

Dodaj komentarz