Julia Vikman z Rosji. Kino Halszka Szamotuły, godz. 18.00. Bezpłatne wejściówki do odbioru od połowy października w ośrodku kultury i kinie.

JULIA VIKMAN: BALLADY I ROMANSE ROSYJSKIE. Na program koncertu złożą się popularne rosyjskie pieśni, ballady i romanse, znane z wykonań Anny German, Żanny Biczewskiej, Ałły Pugaczowej, Marka Bernesa, Bułata Okudżawa oraz Czesława Niemena, a także utwory ludowe.
Julia Vikman pochodzi z północnej Rosji. Jest absolwentką Konserwatorium Muzycznego w Pietrozavodsku w klasie fortepianu, liderką i założycielką zespołu Julia Vikman Band. Duże zainteresowanie świata kulturą i muzyką rosyjską zadecydowało o powstaniu projektu „Ballady i Romanse Rosyjskie”. Z tym projektem Julia koncertuje w Polsce, Niemczech i Francji. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa. Wydała trzy płyty: „Podmoskiewskie wieczory” ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. oraz popularnymi w Polsce balladami i romansami, drugą „Bielyje rozy” z takimi kompozycjami jak „Kalinka”, czy „Oczy czarne” i najnowszy album “Ballady i romanse rosyjskie”, dzięki której artystka staje się kultową postacią wśród znawców twórczości wielkiego poety Bułata Okudżawy i legendarnej Anny German.

Dodaj komentarz