Piękne malarstwo i muzyka rozgrzały do czerwoności kino „Halszka” w Szamotułach.
17 listopada w kinie Halszka odbył się wernisaż wystawy malarstwa „Art Go! Largo”, czyli artystów z pracowni plastycznej Centrum Aktywności Społecznej „Largo” z Gniezna. – Spotkaliśmy się tutaj, tak licznie, dzięki wspaniałym ludziom i ich talentom. Dzięki ludzkiej życzliwości i chęci dzielenia się czymś dobrym – mówił podczas wernisażu Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.
Twórcami, którzy zaprezentowali swoje prace są: Jan Łącki, Tomasz Kaźmierski, Andrzej Przedwojski, Sławomir Ciemnoczołowski, Wojciech Knapik, Antoni Zieliński, Radosław Karpiński i Przemysław Nowicki. Bohaterom tego wieczoru – poza dyrektorem ośrodka – podziękował zastępca burmistrza Szamotuł Wojciech Rabski i kierownik kina Izabela Szymańska.
– Nie byłoby tej wystawy w Szamotułach gdyby nie nasz dobry „Szamotulski łącznik”, czyli oddany całym sercem swemu miastu szamotulanin mieszkający w Gnieźnie Marek Cybułka – dziękował Piotr Michalak.
Barbara Krzyżan prowadząca pracownię plastyczną nie kryła zadowolenia z możliwości prezentacji prac w Szamotułach. Opowiedziała też o wyjątkowym miejscu, jakim jest „Largo” działające pod skrzydłami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie. – W pracowni spotykają się osoby w różnym wieku, z różnym bagażem doświadczeń, zajęcia są więc nie tylko formą doskonalenia umiejętności artystycznych, ale również doświadczeń społecznych. Spotkania międzypokoleniowe stwarzają rodzinną atmosferę, sprzyjającą dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem przez osoby starsze, obdarowywaniu energią i pomysłami przez ludzi młodych. Pracownia jest otwarta dla każdego, nie wyklucza nikogo – podkreślała Barbara Krzyżan – Pracownię tworzą artyści amatorzy, dla których sztuka stała się ważną częścią życia.
Elementem łączącym oba wydarzenia w kinie było piękno. Bez wątpienia bowiem piękny był też koncert Julii Vikman z Rosji, który stanowił drugą atrakcję tego wieczoru. Na program koncertu złożyły się popularne rosyjskie pieśni, ballady i romanse, znane z wykonań Anny German, Żanny Biczewskiej, Ałły Pugaczowej, Marka Bernesa, Bułata Okudżawa oraz Czesława Niemena, a także utwory ludowe. Artystce, obdarzonym nietuzinkowym głosem, towarzyszyli dwaj muzycy: Andrey Vasilyev i Kamil Kijewski.
Wystawę można podziwiać do 3 grudnia tego roku.