To będzie jedno z największych wydarzeń muzycznych ostatnich lat w Szamotułach. W najbliższą niedzielę podczas Koncertu Noworocznego zobaczymy artystów z Filharmonii i Opery Lwowskiej oraz Opery Wiedeńskiej. Koncert odbędzie się w hali „Wacław” w Szamotułach o godz. 17.00. Wstęp jest wolny.
Będzie to koncert z udziałem pierwszego tenora Opery Wiedeńskiej Vincenta Schirrmachera. Maestro partneruje Swietłana Kaliniczenko, wybitna wokalistka operowa i solistka.
W niedzielę czeka nas więc malownicze widowisko muzyczne ubarwione popisami tancerzy baletu Opery Lwowskiej. Wokalne popisy w najpiękniejszych ariach operowych i operetkowych świata w znamienitym wykonaniu gwiazd Opery Lwowskiej. Wirtuozerska gra skrzypka Solisty – Johanna Kruka, który wciela się w postać Johana Straussa, prowadzi orkiestrę i bawi publiczność dowcipami.

Zabierzemy Państwa w muzyczną podróż od Starego Wiednia po tętniący życiem Broadway i zapewnić niezapomniany wieczór. W programie m.in. „Carmen”, w którą wciela się piękna i zdolna Natalia Kukhar, „Furioso Polka”, „Mine lippen sie Kussen”, „Dain ist mein ganzes Herz”, „Blumenfest Polka”, „Wielka sława to żart”, „Karambolina”, „La Donna E Mobile”, „Odgłosy wiosny”, „Brunetki, blondynki”, „Usta milczą dusza śpiewa”, „Graj Cyganie”, „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Granada”, „Torna a Surriento”, „Amigos Para Siempre”, „Smoke Gets in Your Eyes”, „Róże z południa”, „Time To Say Goodbye”, „To świt, to zmrok” i wiele innych.
Organizatorami koncertu są: Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, Szamotulski Ośrodek Kultury i Centrum Maraton.

Dodaj komentarz