Mistrz i jego uczniowie

Gwiazdami sceny w ośrodku kultury byli podopieczni Pawła Bączkowskiego prowadzącego w ośrodku sekcję wokalno-instrumentalną, gdzie uczy dzieci i młodzież emisji głosu, dykcji, interpretacji tekstów oraz przygotowuje ich do występów estradowych.


Koncert, który odbył się 25 kwietnia w Szamotulskim Ośrodku Kultury, był podsumowaniem całorocznych muzycznych zmagań mistrza i jego uczniów. Honory gospodarza koncertu pełnił burmistrz Włodzimierz Kaczmarek. Choć sam zauroczył wszystkich spontanicznym muzycznym przesłaniem „Do młodych” A. Asnyka, najważniejszymi wykonawcami byli młodzi adepci. W koncercie wystąpili: Mateusz Gaj, Kinga Jęczmyszek, Victoria Kamza, Maria Kuzioła, Marcelina Olejnik, Marika Orlik, Nicol Tecław, Daria Tomczak, Anita Turek, Martyna Ratajczak, Robert Rosada i Julianna Sroka.


Choć uczestnikom towarzyszył stres, każdy z nich dał piękny koncert na miarę swoich możliwości. Paweł Bączkowski po raz kolejny dowiódł, że poza świetnym głosem i osobowością sceniczną posiada umiejętności pedagogiczne ale i wielkie, otwarte serce pełne ciepła i opiekuńczości wobec swych podopiecznych, których podczas koncertu wspierał, których historie znał i z przyjemnością przytaczał. Tak jak P. Bączkowski dziękował za zaufanie, tak my dziękujemy mu za poświęcony czas i rozwijanie kolejnych wokalnych talentów. Tym samym zachęcamy wszystkich do udziału w eliminacjach do konkursu talentów już 18 maja.

 

Dodaj komentarz