W cieniu baszty Halszki, w pięknym Parku Zamkowym nad zbiornikiem wodnym będącym pozostałością po dawnej fosie, 20 czerwca Szamotulski Ośrodek Kultury zainaugurował Koncertowe Lato SZOK 2021. Pięknie zagrał wtedy Kwartet smyczkowy AQuartet z Katowic.

– Spragnieni spotkania z Państwem, chcąc abyście jak najszybciej mogli się cieszyć muzyką i wzajemną obecnością, tegoroczne Koncertowe Lato rozpoczęliśmy wcześniej. Czeka na Państwa 11 ciekawych, zróżnicowanych muzycznie podróży w każdą niedzielę lata – mówił podczas rozpoczęcia wydarzenia Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury. Muzycy czarowali publiczność muzycznymi kolorami z lat ’80-tych. Przy głośnym aplauzie publiczności wybrzmiały polskie i zagraniczne rockowe i kilka popowych – przeboje.
Tak było podczas inauguracji, a w międzyczasie odbyły się już kolejne udane koncerty. Było międzynarodowo, bo pod koniec czerwca sceną przy Gościńcu Sanguszko zawładnął afrykański artysta Ayoub Houmanna z zespołem. W lipcu zagrał duet klazmerski Duo Ruach, który w ostatniej chwili (z powodu odwołanego lotu lidera zespołu) zastąpił białoruski rockowy Graphotype, a który zagości u nas w nowym terminie – 27 sierpnia. W Święto Niepodległości Stanów Zjednoczonych 4 lipca muzykę amerykańską zagrał The Roadhouse.
 
SzOK dopiero się rozkręca koncertowo, co możecie Państwo zobaczyć na plakacie zapraszającym na kolejne wydarzenia.
Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na koncert Blue Jay Bird a za tydzień nieco klasyki w wersji filmowej w wykonaniu naszej Orkiestry Kameralnej Capella Samotulinus pod batutą Remigiusza Skorwidera.

Dodaj komentarz