Zapraszamy do udziału w
Koncertowym Lecie 
Szamotulskiego Ośrodka Kultury

 

– Spragnieni spotkania z publicznością inaugurujemy „Koncertowe Lato SzOK” miesiąc wcześniej czyli już w czerwcu! Na pierwsze muzyczne spotkanie zapraszamy nad dawną fosę do Parku Zamkowego, gdzie AQuartet zagra recital pt. „Muzyczne kolory lat 80”. Od niedzieli 20 czerwca przez wszystkie niedziele do końca sierpnia zawsze o godz. 19.00 zapraszamy Państwa na spotkania z muzyką na żywo. W tym roku będzie międzynarodowo, bowiem pojawią się artyści z Afryki oraz z Białorusi. Jak zawsze na naszej scenie znajdzie się też miejsce dla miejscowych muzyków. Tego lata będą to Orkiestra Kameralna Capella Samotulinus, Orkiestra SzOK, Adam Stachowiak, Magda Janicka, Kasia Zaraś i Joanna Majchrzak. Zaplanowaliśmy bardzo zróżnicowaną muzykę, od pop, przez rock, blues, po jazz i klimaty etno oraz klasykę. Poza muzyką – szczególnie ważne będzie w obecnych czasach – nasze wspólne spotkanie w myśl hasła jakie towarzyszy wszystkim naszym imprezom tego lata, czyli „Odnawiamy więzi” – mówi Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.   

 

20 czerwca godz. 19.00 Kwartet smyczkowy „AQuartet”

Spragnieni spotkania z publicznością inaugurujemy „Koncertowe Lato SzOK” już w czerwcu! Na pierwsze muzyczne spotkanie zapraszamy nad dawną fosę, gdzie AQuartet z Katowic zagra recital pt. „Muzyczne kolory lat 80”. W pięknej scenerii wybrzmią utwory m.in. takich artystów jak: M. Jackson, Madonna, Wham, The Police, Vangelis, Lady Pank,  Lombard, Republika i Maanam.

Miejsce: Park Zamkowy w Szamotułach.

27 czerwca godz. 19.00 Ayoub Houmanna

Ayoub Houmanna z Maroko (śpiew, gitara) z towarzyszącymi mu Amadou Fola (djamba, śpiew) i Tymoteuszem Krajniakiem (perkusja) tworzą na scenie wybuchową miksturę muzyczną, okraszoną piękną radością z grania na żywo. Ayoub podróżuje przez świat zbierając po drodze, niczym przyprawy do swego muzycznego tajine, metafizyczność bluesa saharyjskich Berberów, wirtuozerię ognistego flamenco oraz innowacyjność muzyki zachodu. Zapowiada się kameralny, magiczny koncert, choć artysta doskonale odnajduje się także na wielkich scenach, bowiem występował z wieloma znanymi polskimi muzykami, jak Perfect, Kayah, czy K. Zalewski.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

 4 lipca godz. 19.00  The Roadhouse

Ten duet musiał do nas powrócić J Po 4 latach na scenie przy „Sanguszku”, w dniu Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych, zagrają miłośnicy muzyki amerykańskiej: Adam Czech (śpiew, gitara akustyczna, mandolina) oraz Mateusz Rychły (śpiew, gitara akustyczna, banjo, harmonijki). Czeka nas americana, folk, blues, country, bluegrass, gospel… i jak zawsze niepowtarzalna energia.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

11 lipca godz. 19.00 Graphotype

Liderem zespołu jest Anton Zhivanov, młody aktywista z „Inicjatywy Wolna Białoruś”. Anton za swoją działalność na rzecz wolnej Białorusi musiał opuścić swój kraj. Zawita u nas ze swoim zespołem, aby zagrać rocka i bluesa. Zapewne będzie to również okazja, aby porozmawiać o tragicznej sytuacji w jego kraju.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

18 lipca godz. 19.00 Blue Jay Bird

Założycielem zespołu jest Jay Nowakowski, wokalista i gitarzysta. BJB swój początek miał na Majorce, gdzie z morzem w tle powstał pierwszy utwór „Silent Prayer”. Teraz z pełniejszym repertuarem uzupełnionym o utwory będące inspiracją dla całej twórczości, zespół rozpoczyna koncerty po całej Polsce. Na perkusji zagra Adam Grzelak, a na basie Aleksander Renda.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

25 lipca godz. 19.00 Orkiestra kameralna Capella Samotulinus

Pod szyldem SzOK-u w orkiestrze grają najwybitniejsi absolwenci oraz nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Szamotułach. Dyrygentem jest Remigiusz Skorwider – absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej na specjalności dyrygentura symfoniczno-operowa. Zagrają dla nas największe hity muzyki filmowej. Gościnnie wystąpią: Aneta Koprowska – wokal, Andrzej Kownacki – perkusja i Zofia Jamróz – fortepian i Julia Oleksa – saksofon.

Miejsce: przy Muzeum Zamek Górków w Szamotułach.

1 sierpnia godz. 19.00 Joanna Majchrzak / Katarzyna Zaraś

Co łączy te wokalistki? Potęga naturalnego talentu i siła głosu. Zaprosiliśmy na muzyczny wieczór dwie młode, szamotulskie artystki charakteryzujące się mocnym, „czarnym” głosem, które czarują nim w repertuarze jazzowym, soulowym i gospel. Kasi towarzyszyć będzie gitarzysta Dominik Krakowski, a Joasi gitarzystka Natalia Jędrzejczak.  

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

8 sierpnia godz. 19.00 Nadmiar

W swojej długiej, bo trwającej ponad ćwierć wieku karierze, zagrali grubo ponad 1000 koncertów. Grają energetyczny koktajl rock and roll’ a w iście amerykańskim stylu. Na swój ostatni krążek „Nowy start” zaprosili czołowych przedstawicieli polskiej sceny rockowej. Warto wspomnieć, że wokalista zespołu – Tomek Besser – to uczestnik 11. edycji The Voice of Poland.

 Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

15 sierpnia godz. 19.00 Magda Janicka z zespołem  

Pochodząca z Wronek Magdalena Janicka to finalistka 8. edycji The Voice of Poland, współuczestniczka wielu projektów muzycznych. Laureatka ogólnopolskich nagród. Swoją niesamowitą energią, jaką emanuje na scenie, tworzy świetną interakcję z publicznością. Długo poszukiwała swojej muzycznej drogi. Zadebiutowała singlem „Początek”, który nagrała z takimi muzykami jak Kasia K8 Rościńska, Łukasz Chyliński, Robert Luty. Aktualnie pracuje nad swoją EP-ką.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

22 sierpnia godz. 19.00 Adam Stachowiak 

Znany dobrze w kraju, a mieszkający w naszym powiecie wokalista, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów pojawi się u nas w trio na koncercie akustycznym. Jego twórczość pokochały miliony. W 2016 roku stał się objawieniem muzycznego show, w którym pod namową jednego z jurorów po raz pierwszy wykonał własny utwór „Mamo”. Jego dotychczasowe single zostały wyróżnione takimi nagrodami jak: Platynowa Płyta, 1. miejsce na liście najczęściej granych utworów w stacjach radiowych. Obecnie artysta pracuje nad swoją płytą.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

28 sierpnia godz. 19.00 Orkiestra SZOK

Orkiestra Szamotulskiego Ośrodka Kultury pod dyrekcją Piotra Pospiesznego to gwarancja zróżnicowanego repertuaru muzyki rozrywkowej i wyborne jej wykonanie przez miejscowych muzyków. Jeśli kończyć cykl letnich koncertów, to z przytupem!

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

 

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.
Zapraszamy!
Organizator: Szamotulski Ośrodek Kultury
Partnerzy: Powiat Szamotulski, Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, Gościniec „Sanguszko”

 

Więcej w wydarzeniu na fb: tutaj.

Dodaj komentarz