Sezon plenerów zakończony. Czas wejść pod daszek 😉 Zapraszamy Państwa na jesienny cykl koncertów do sali kina „Halszka” w Szamotułach. Przedstawiamy Wam plan na różne muzyczne klimaty do końca października. To nasza „pierwsza odsłona” na tę jesień. Jeśli tylko covidowe perturbacje nam pozwolą, to w październiku zaprezentujemy „drugą odsłonę” muzycznych wrażeń. Zapraszamy na koncerty!

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Koncerty jesienne – pierwsza odsłona

30 września, godz. 19.00 Siq, support Zagłada

Siq to zespół założony przez Tomasza „Ślimaka” Starostę perkusistę z Acid Drinkers i wokalistkę Anię Brachaczek, znaną z zespołu Biff, czy projektu Panny Wyklęte. Efektem ich wcześniejszej współpracy muzycznej jest cover utworu „Love Shack” wykonywany przez Acid Drinkers, który przez wiele tygodni podbijał listy przebojów w Polsce. Połączenie tych dwóch muzycznych światów jest niezwykle ekscytujące. Ich muzyka to energetyczna dawka rock’n’rolla z domieszką punka.
Jako support zagra pniewsko-szamotulska „Zagłada”, czyli mieszanka trash i heavy metalu.

Wstęp wolny.

7 października, godz. 19.00 Tymon Tymański

Tymon Tymański z kwartetem zaprezentuje repertuar zespołu „Republika”. Ten polski wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik to człowiek orkiestra. Świadczy o tym choćby to, że założył zespoły Miłość (1988), Kury (1992), Czan, NRD, Tymon i Trupy, Masło, Poganie, The Users, Tymański Yass Ensemble, Tymon & The Transistors, Polish Brass Ensemble, Jazz Out, Mu. Zimą wyda swój najnowszy album, właśnie z własnymi interpretacjami twórczości „Republiki”. Tak więc u nas na koncercie zagra je przedpremierowo.

Bilety: 40 zł w przedsprzedaży, 50 zł w dniu koncertu. 

14 października, godz. 19.00 Operetka  

Artyści scen poznańskich (trzech solistów) wykonają program zatytułowany „W Krainie Uśmiechu”.

Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu.

21 października, godz. 17.30 Koncert laureatów konkursu gwarowego „Godejma po naszymu” z gościnnym udziałem Kapeli zza Winkla

Wstęp wolny za okazaniem wejściówek dostępnych w kasach kina i ośrodka.  

28 października, godz. 19.00 Skubas

Jego debiutancki album pt. Wilczełyko został okrzyknięty „powrotem do prostoty i autentyczności” w polskiej muzyce. Artysta otrzymał 2 nominacje do Fryderyków 2013: jako Debiut Roku i Utwór Roku (za piosenkę „Linoskoczek”). Występował m.in. na festiwalu SoundCity w Liverpoolu, Open’er Festival, Przystanek Woodstock, Festiwalu w Jarocinie. W swojej twórczości podróżuje w głąb ludzkich doświadczeń. Jego teksty są pełne emocji. Bez zbędnych upiększeń dotyka tematów, w których każdy słuchacz może odnaleźć cząstkę siebie. Wszystko to w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, czasem mrocznych, brudnych, niemal grunge’owych kompozycji.

Bilety: 50 zł w przedsprzedaży, 60 zł w dniu koncertu.

Dodaj komentarz