Pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły

      Zapraszamy Państwa do udziału w piątej edycji konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły oraz Szamotulski Ośrodek Kultury. Tym razem jego tytuł brzmi „Szamotuły – czekając na EURO 2012”. Uważamy bowiem, że nie powinniśmy przejść obojętnie wobec największej imprezy sportowej w historii Polski. Zależy nam jednak, aby hasło EURO 2012 uczestnicy konkursu potraktowali jako inspirację do pokazania nie tylko życia sportowego i rekreacyjnego Miasta i Gminy Szamotuły. Zachęcamy do spojrzenia na temat bardzo szeroko, do ujęcia pasji, jaka kojarzy się ze sportem, do odkrycia ciekawych tematów, jakie mogą mieć związek z wyczekiwaniem na ważne wydarzenie sportowe. Może będzie to dziecko kopiące piłkę w zaciszu swojego podwórka, rodzina kupująca telewizor plazmowy z myślą o oglądaniu meczy, czy para seniorów uprawiających nordic-walking?  Temat, wbrew pozorom, jest bardzo szeroki. Liczymy na waszą wyobraźnię i kreatywność.
Zachęcamy do udziału w konkursie. Nagrodzone prace wyeksponujemy w Szamotułach. Nie zabraknie też nagród finansowych i  rzeczowych.

O szczegółach przeczytacie w regulaminie.

 

Regulamin konkursu

 1. Organizatorem konkursu jest Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły oraz Szamotulski Ośrodek Kultury.
2. Zasady konkursu określa niniejszy regulamin, który wchodzi w życie z dniem rozpoczęcia konkursu i obowiązuje do czasu jego zakończenia. W sytuacjach nierozstrzygniętych regulaminem głos rozstrzygający mają jurorzy.
3. W konkursie mogą brać udział wszyscy zainteresowani autorzy zgłaszanych fotografii.
4. Jurorzy będą oceniać wszystkie prace nie dzieląc ich na grupy tematyczne.

5. Dopuszczalne są wszelkie kolory fotografii.

6. Format prac minimalnie 15X20 centymetrów.

7. Zdjęcia muszą być wykonane tylko na terenie Szamotuł oraz wsi Gminy Szamotuły.

8. Termin zgłaszania zdjęć na konkurs mija 31 maja 2012 r (liczy się data stempla pocztowego).

9. Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie dziesięć zdjęć. Mogą to być zdjęcia pojedyncze lub cykl fotografii. Każde zdjęcie powinno być opisane na odwrocie: nazwisko autora i tytuł.
10. Zgłoszenia prac prosimy dokonywać w kopercie zabezpieczonej przed uszkodzeniem fotografii w sekretariacie Szamotulskiego Ośrodka Kultury ul. Dworcowa 43 lub listownie z dopiskiem: „Konkurs Fotograficzny”.

11. Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez jurorów konkursu. Będą trzy główne nagrody (w gradacji od pierwszego do trzeciego) oraz wyróżnienia dla 15 prac.

12. Zwycięzca konkursu otrzyma w nagrodę 750 złotych. Nagroda za drugie miejsce  wyniesie 400 złotych, za trzecie miejsce 250 zł.

13. Zwycięskie i wyróżnione prace zostaną wyeksponowane na wystawie zorganizowanej w Szamotułach. Ogłoszenie wyników konkursu i otwarcie wystawy 9 czerwca o godz. 17.00 na terenie Strefy Kibica Szamotulskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (teren za krytą pływalnią).

14. Uczestnik wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystanie zdjęć nadesłanych na konkurs w wydawnictwach Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły.

15. Uczestnik przyjmuje warunki i regulamin konkursu oraz wyraża zgodę na wykorzystanie zgłoszonych zdjęć przez organizatora w celach promocyjnych konkursu w sposób nieodpłatny.
16. Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez organizatora konkursu zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych.
17. Organizator nie odpowiada za zniszczenia fotografii w przesyłce pocztowej oraz podczas ekspozycji.

18. Fotografie nadesłane na konkurs nie będą zwracane.

19. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany postanowień niniejszego regulaminu.

Dodaj komentarz