Zofia Tecław i Barbara Gronek wygrały konkurs „Haft i koronka w tradycji szamotulskiej”. W sobotę 23 sierpnia w Szamotulskim Ośrodku Kultury uroczyście ogłoszono wyniki, nagrodzono zwycięzców i otwarto wystawę pokonkursową. Jest to trzecia edycja tego konkursu. O tradycji haftu i koronki opowiedziała witająca gości Aleksandra Słomińska. Wręczenia nagród dokonał sekretarz Miasta i Gminy Szamotuły Karola Hartwich. Muzycznie wieczór urozmaicił Waldemar Jurek.
Komisja artystyczna w składzie: Monika Romanowska – Pietrzak, historyk sztuki z Muzeum Zamek Górków, Michalina Janaszak, historyk z Muzeum Zamek Górków, Elżbieta Ratajczak były kustosz z Muzeum Zamek Górków, Krystyna Kotecka, twórca rękodzieła oraz Aleksandra Słomińska, kulturoznawca z Szamotulskiego Ośrodka Kultury przyznała następujące nagrody:
dwie równorzędne I NAGRODY Paniom: ZOFII TECŁAW , BARBARZE GRONEK,
trzy równorzędne II NAGRODY Paniom: DANUCIE HENCZKE, DANIELI SOBKOWIAK, HENRYCE SCHILLER,
trzy równorzędne III NAGRODY Paniom: TERESIE NAPIERALE, ALICJI KOŹLAK, ALINIE OLEKSIAK,
oraz wyróżnienie honorowe pani Dorocie Jaskule.
Komisja dziękuje wszystkim paniom biorącym udział w konkursie. Przy ocenie jury brało pod uwagę wzór, technikę wykonania, walory estetyczne oraz nawiązanie do tradycyjnych wzorów, które było widoczne w wielu pracach.
Głównym organizatorem konkursu jest Szamotulski Ośrodek Kultury. Partnerzy to: Starostwo Powiatowe oraz Muzeum Zamek Górków w Szamotułach.

Dodaj komentarz