Ogłaszamy konkurs „Pokaż swoją tytkę”, którego celem jest zachęcenie do przyłączenia się do akcji #SzamotułyWolneOdPlastiku nie na czas konkursu tylko ale w codzienności. Zadanie konkursowe polega na przesłaniu w formie wpisu w dyskusji wydarzenia konkursowego zdjęcia, na którym przedstawicie sposoby na ekologiczne przenoszenie zakupów.

Ten konkursowy pomysł to nie tylko zabawa formą ale przede wszystkim ekologiczna akcja edukacyjna. Wszelkie zmiany musimy zaczynać od siebie! Pomysł powstał, aby przekonywać do mądrych przemyślanych zakupów (róbmy je pod kątem przydatności produktów z listą w dłoni), zakupów od miejscowych producentów owoców i warzyw sezonowych (świeżych, pachnących, naturalnych). Spróbujmy przeanalizować nasze codzienne zakupy i pomyśleć jak zastąpić plastikowe opakowania własnymi. Zabierzmy do sklepu własną torbę i małe woreczki, które zastąpią rwane foliówki (największe sklepowe zło), czy pojemniki na wędliny i ser… Nie uciekniemy od plastiku zupełnie ale, jeśli nie da się inaczej, kupujmy w opakowaniach ulegających biodegradacji i podlegających recyklingowi.

Zatem do dzieła! Koniecznie pochwalcie się z nami pomysłami na zakupy bez plastiku. Wraz z Fundacją Varietae czekamy na Wasze pomysły bezpośrednio w dyskusji w wydarzeniu na fb: tutaj

 

Regulamin: tutaj

Jutro opublikujemy naszą inspirację 🛍

Dodaj komentarz