Bayer Full  - gwiazda tegorocznych Dni Szamotuł  Bayer Full to zespół numer jeden z nurtu polskiej muzyki tanecznej, czyli disco polo. Grupa istnieje od roku 1984. Liderem i wokalistą zespołu jest Sławomir Świerzyński. Zespół ma w swoim dorobku dziewiętnaście autorskich płyt sprzedanych w łącznym nakładzie 16,5 milionów egzemplarzy. Ostatni Bayer Full podbił chiński rynek muzyczny.

Najpopularniejsze piosenki z repertuaru Bayer Full to: „Majteczki w kropeczki”, „Blondyneczka”, „Moja muzyka”, „Cyganeczka Janeczka”, „Polski Duch”, „Wszyscy Polacy to jedna rodzina”, „Polska gościnność”, „Serca dwa”, „Kawalerski duch”, „Ty Polsko wiesz”, „Wiatr miłości”, „Walc dla rodziców”, „Żono moja”.

W 1997 roku Bayer Full jako jedyny zespół tego nurtu muzyki nagrał płytę z piosenkami religijnymi. Od 1996 roku Sławomir Świerzyński jest twórcą i organizatorem corocznej Biesiady Weselnej w Węgrowie, która odbywa się pod patronatem Programu 2 TVP. W tym samym roku zagrał postać Janusza Bukowskiego (gwiazda disco polo) w filmie Roberta Glińskiego „Kochaj i rób co chcesz”.

Jeden komentarz on Królowie disco polo w Szamotułach – Dni Szamotuł 2012

  1. […] 20.30-22.00 – Bayer Full […]

Dodaj komentarz