W najbliższą niedzielę 29 maja w ramach „Letnich Ogródków Muzycznych” przy gościńcu „Sanguszko” wystąpi krakowski zespół „Jacek i Placek”. Jego twórcami są: Jacek Dewódzki oraz Paweł Nawrocki. Repertuar zespołu oparty jest głównie na utworach Dżemu (z uwagi na doskonałe wykonanie ich przez Jacka), Lady Pank, Oddziału Zamkniętego oraz innych polskich znanych wykonawców.W repertuarze Jacka i Placka jest także wiele standardów światowej muzyki rozrywkowej z pogranicza blues & rock. Cały koncert opatrzony jest dodatkowo dużą dawką humoru, a dialogi pomiędzy muzykami przypominają scenki rodem z kabaretu.

Jacek Dewódzki to znany i zasłużony wokalista, który śpiewał m.in. w Dżemie. Współpracował z Martyną Jakubowicz, Oddziałem Zamkniętym, czy Gangiem Olsena. Obecnie jest również członkiem zespołu Revolucja oraz Harlem. Słynie ze swojego stylu. Dzięki temu jest postrzegany przez swoich fanów za wyśmienitego artystę.

Paweł Nawrocki jest to znany wokalista oraz gitarzysta basowy. Jest całkowitym przeciwieństwem Jacka. Jest członkiem zespołu Alergen. Zdobyli oni bardzo wiele nagród oraz uznanie publiczności.

Jacek i Placek to z pewnością bardzo wyśmienity duet. Połączenie dwóch przeciwieństw, które wspaniale się dopełniają.

 

www.myspace.com/jacekiplacek

Dodaj komentarz