Na początku nowego roku zostanie otwarty Hotel Maraton w Szamotułach. Położony jest w spokojnej części miasta, ok. 30 km od centrum Poznania oraz od Międzynarodowych Targów Poznańskich, z łatwym dojazdem do lotniska Ławica, oddalonego o ok. 25 km. Atutem lokalizacji Hotelu jest połączenie nową drogą nr 184 z zachodnią obwodnicą Poznania, położoną w odległości 15 km.

 

Maraton_zdjecie_promocyjne

Inwestycja

W październiku 2012 roku rozpoczął się generalna przebudowa obiektu. Koszt inwestycji to ponad 7 mln zł, część środków Zakład Gospodarki Komunalnej w Szamotułach Sp. z o.o. pozyskał z programu JESSICA (Wspólne Europejskie Wsparcie na rzecz Zrównoważonego Inwestowania na Obszarach Miejskich), którego celem jest wspieranie inwestycji aktywizujących miasta. Wartym podkreślenia jest fakt, że umowa pożyczki jest jedną z nielicznych podpisanych w Europie. W efekcie powstał nowoczesny obiekt hotelowy, którego mogą Szamotułom pozazdrościć inne wielkopolskie miasta.

Trzy gwiazdki
W Hotelu położonym w spokojnej dzielnicy Szamotuł, znajdziemy 50 pokoi,  jedno- i dwuosobowych usytuowanych na dwóch piętrach.  Jednorazowo Maraton będzie mógł przyjąć prawie stu Gości.

Koszt wynajęcia pokoju 1 osobowego wyniesie poniżej 200 zł. za dobę. Pokoje i ich nowoczesne wyposażenie spełniają wszystkie warunki komfortowego i bezpiecznego wypoczynku.

Dla rodzin z dziećmi Hotel oferuje pokoje z rozkładaną sofą lub łóżeczkiem dla pociechy  oraz kącika zabaw . Obiekt  jest w pełni przystosowany do przyjęcia osób niepełnosprawnych.

Wnętrza hotelu są eleganckie, utrzymane w nowoczesnym stylu. Na ścianach znajdują się grafiki nawiązujące do tematyki sportowej, łączące minimalizm z awangardowym charakterem.  Pokoje wyposażone są w wygodne łóżka, łazienki, TV- SAT, WiFi, sejfy, lodówki i czajniki z możliwością zaparzenia kawy czy herbaty.

Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem jest zaprojektowanie podjazdu mieszczącego dwa autokary, umożliwiającego wypakowanie bagaży tuż przed wejściem do obiektu. Hotel dysponuje parkingiem dla samochodów osobowych i autokarów.

Goście hotelu będą mogli korzystać z darmowego bezprzewodowego internetu na terenie całego obiektu.
Restauracja, połączona z barem, oferuje dania  kuchni regionalnej i międzynarodowej.
– „Bazować będziemy na produktach ekologicznych pozyskiwanych od lokalnych producentów. Specjalnością Szefa Kuchni będzie gęsina, słynna wielkopolska kaczka zapiekana z jabłkami, zrazy z szagówkami i domowy pasztet ‘’.- mówi Dyrektor Hotelu Maraton Pani Beata Dankowska.
Goście restauracji z pewnością docenią doświadczony Personel i bogato wyposażoną kuchnię umożliwiającą organizowanie uroczystości rodzinnych: komunii, wesel, chrzcin, rocznic.

 

 

Zaplecze sportowe i konferencyjne

Zgodnie z hasłem przewodnim hotelu: „BUSINESS & SPORT” w  Hotelu znajdują się sale konferencyjne z profesjonalnym zapleczem technicznym, mogące pomieścić łącznie 120 i 40 osób. Umożliwia to organizację konferencji, szkoleń i spotkań firmowych z wykorzystaniem innowacyjnych technik przekazu.
Obiekt przylega do hali sportowej Wacław. Goście Hotelu będą mogli korzystać z bogato wyposażonej siłowni oraz groty solnej znanej ze zdrowotnych właściwości. Z Hotelu można udać się bezpośrednim przejściem do pływalni, która dysponuje dwoma basenami:

25- metrowym oraz basenem dla dzieci wyposażonym z zjeżdżalnię. Na terenie obiektu znajdują się korty tenisowe, stadion piłkarski i dwa boiska treningowe. Wszystko składa się na bogatą i różnorodną bazę sportową i konferencyjną gotową na przyjęcie Gości. Z przestrzeni konferencyjnej usytuowanej na pierwszym piętrze rozpościera się widok na salę widowiskową, która jest przeznaczona do gry we wszystkie sporty drużynowe, a może też być wykorzystywana do organizacji bali maturalnych lub studniówek. Dla sportowców, w pokojach na drugim piętrze, będą znajdować się łóżka o nietypowej długości 210 centymetrów, zapewniających komfortowy sen koszykarzom i siatkarzom.

Hotel Maraton stwarza dodatkowe miejsca pracy oraz jest niezwykłą szansą na promocję miasta Szamotuły. Funkcjonowaniu przyświeca dewiza „Sport to zdrowie dla biznesu”.

Zuzanna Sroczyńska

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji społecznej

Dodaj komentarz