Od kilku miesięcy zbierają bardzo pozytywne recenzje w prasie, gra ich radiowa Trójka, a zespół wyruszył w pierwszą trasę koncertową po Polsce. Mowa o grupie Don’t Ask Smingus, która pojawi się w sobotę 19 marca w Szamotułach. Ta międzynarodowa kapela w składzie ma przedstawicieli Polski, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Grupa, na co dzień stacjonująca w Krakowie, wypuściła w listopadzie debiutancki album „Landslide”. Płyta zebrała świetne recenzje! – Stylowy blues z odrobiną folkowego songwritingu, rockowe ballady spod znaku Johnny’ego Casha, zarażające uszy melodie. Całość brzmi zaskakująco spójnie, raz z rockowym sznytem, kiedy indziej z dobrą autorską piosenką w stylu Damiena Rice’a czy Jeffa Buckleya. Posłuchajcie Don’t Ask Smingus! – pisał o zespole Mariusz Wiatrak z Gazety Wyborczej.

Don’t Ask Smingus tworzą: David Molus (śpiew i gitary), Tomasz Zapała (gitary), Thymn Chase (śpiew i instrumenty klawiszowe), Jurek Drobot (gitara basowa) i   Jarek Wyka (perkusja).

Posłuchaj ich na  www.myspace.com/dontasksmingus

Koncert odbędzie się 19 marca o godz. 18.00 w kinie „Halszka”. Bilety kosztują zaledwie 8 złotych (bilet jest tez zaproszeniem na darmową kawę w Cafe Marzenie w Szamotułach). Można je kupić od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 w ośrodku kultury, od piątku w godz. 16.00-19.00 w kinie lub przed koncertem.

Tagi:

Dodaj komentarz