Muzyczna podróż po Szkocji i Irlandii
 
 
Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w projekcie muzycznym, którego celem było zapoznanie ich z wywodzącą się ze Szkocji i Irlandii celtycką kulturą muzyczną. Uczestnicy spotkania poznali budowę, brzmienie i zasady działania tradycyjnych instrumentów, techniki gry, formy muzyczne kultury celtyckiej oraz szkocki strój narodowy.
Koncert wykonał i poprowadził Przemek Wawrzyniak grający na dudach szkockich, fletach irlandzkich oraz bodhranie z podopieczną Marysią Jeżyńską, uczestniczką sekcji flażoletowej SzOK. Towarzyszył im Michał Zator grający na harfie celtyckiej.
Przemek jest muzykiem. Od wielu lat zafascynowany World Music – w szczególności muzyką celtycką, którą wykonuje w tradycyjnych i współczesnych aranżacjach. Michał to najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu.
Koncert odbył się 5 marca w kinie Halszka. Organizatorem był Szamotulski Ośrodek Kultury. Mamy nadzieję, że projekt przyczyni się do wzrostu zainteresowania muzyką, zachęci do nauki gry i muzykowania, pobudzi aktywność twórczą oraz będzie ciekawym uzupełnieniem lekcji muzyki. Wszystkich zainteresowanych nauką gry na flażolecie zapraszamy w poniedziałki od godz. 17.00. Więcej szczegółów na stronie www.szok.info.pl.

Dodaj komentarz