Muzyka na żywo do Chaplina     

 

To będzie gratka dla miłośników koncertów oraz kina niemego! Zespół „Czerwie” zagra na żywo do filmu „Brzdąc” Chaplina. Zapraszamy 25 lutego o godz. 19.00 do kina „Halszka”.
– Cieszymy się z możliwości otwarcia kina. Wiem, że poza filmami nasza publiczność jest bardzo spragniona koncertów. Tych nie możemy jeszcze zrobić, dlatego proponujemy Państwu pokaz klasyki kina niemego z porywającą muzyką na żywo w wykonaniu zespołu „Czerwie”. Mam nadzieję, że po tej długiej przerwie od koncertów zapełnicie Państwo salę. Dokładnie połowę sali, bo na tyle pozwalają obecne obostrzenia. Zadbamy oczywiście o dobre warunki sanitarne, łącznie z bardzo skuteczną metodą dezynfekcji sali przed wydarzeniem poprzez zamgławianie kwasem podchlorawym – mówi Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.
   „Brzdąc” z 1921 r. to jeden z najwybitniejszych filmów Chaplina – reżysera i aktora. Wzruszająca historia biednego szklarza i jego towarzysza: małego chłopca – podrzutka. Typowe dla Chaplina przemieszanie komedii z tragedią, sentymentalizmu z radością i wielką liczbą humorystycznych gagów. Nie można również pominąć wspaniałej gry małego Jackiego Coogana.
„Czerwie” to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Stworzyli niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz będący fuzją wielu gatunków muzycznych. Są twórcami  m. in. muzyki  do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny w Warszawie). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano wielokrotnie w TVP Kultura. W swojej dyskografii muzycy mają 6 autorskich albumów. Grupa otwierała 24. „Wiosnę filmową” w Budapeszcie i zagrała na prestiżowym „Budapesti Klasszikus Film Maraton Magyar Nemzeti Filmarchívum”.

Bilety do nabycia w kasach ośrodka i kina oraz online na stronie ośrodka: http://szok.info.pl/bilety-on-line/

Wydarzenie: https://fb.me/e/1bUpQi7D2

Dodaj komentarz