30 października zapraszamy na niezwykły i niecodzienny koncert PompaDur.

Muzycy czerpią z tradycji przedwojennych ballad podwórzowych. Justyna Jary z zespołem PompaDur mają w zanadrzu melancholijne ballady, songi kabaretowe i tanga. Mroczne i tajemnicze, często makabryczne, ale także pełne czarnego humoru opowieści stały się tematem ballad i punktem wyjścia do projektu „Krwawe Ballady”. – Pieśni są o sprawach codziennych, czyli dramatycznych rozstaniach, miłości nad śmierć i tajemnicach ukrywanych w futerale od kontrabasu. Gdzie miłość i inne demony, tam i krew musi się czasem polać; ale jakkolwiek zadymiony byłby lokal a mgła dokoła gęsta, krew pozostaje błękitna i słodka, a muzyka żywiołowa, liryczna i stylowa – mówią muzycy.

Autorką koncepcji, jak również aranżacji i kompozycji jest Justyna Jary – wokalistka, aktorka, animatorka kultury od lat działająca na scenie muzycznej i teatralnej.

PompaDur gościło już na wielu scenach festiwalowych, klubowych oraz ośrodków kultury m. in. Warszawa (Festiwal ArtPark, Sen Pszczoły, Chłodna 25, Regeneracja, Dzika Strona Wisły, PROM Kultury Saska Kępa, Bielański Ośrodek Kultury /w cyklu „Folk w mieście”/), Lublin (Festiwale: Dźwięki słów oraz Carnaval Sztuk-Mistrzów), Częstochowa (Festiwal Retro), Wrocław (Art Cafe Pod Kalamburem), Tychy (Miejski Ośrodek Kultury), Grójec (Gminny Ośrodek Kultury). Dwa nasze utwory (Ballada o mamie oraz Antek Psianoga) przez wiele tygodni zajmowały czołowe pozycje na Liście przebojów z charakterem Polskiego Radia RDC. PompaDur z Balladą o mamie wygrało konkurs Przebojem na antenę w województwie mazowieckim. Nasze utwory usłyszeć można w rozgłośniach polskich (Polskie Radio Trójka, Polskie Radio RDC, Radio Afera, Radio Praga) oraz zagranicznych (francuskie radio FIP) Krwawe Ballady były jednym z wątków w dyskusji w programie Hala Odlotów na TVP Kultura. Pojawiły się również jako news kulturalny w materiale zrealizowanym przez Canal+ w tejże stacji. Polskie Radio Trójka wsparło wydanie płyty Krwawe Ballady użyczając swego studia nagrań.

Posłuchaj muzyczną zapowiedź

Bilety w przedsprzedaży 19 zł, w dniu koncertu 29 zł dostępne są w kasie kina, ośrodka oraz on-line tutaj.

Kadry: Aleksandra Gronowska do utworu „Nie ma ciebie”. …WSPANIALI! 

Dodaj komentarz