Koncert Otwarcia
Zespół Folklorystyczny „Szamotuły” w minionych dniach reprezentował Szamotuły podczas Jarmarku Świętojańskiego oraz IV Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Folkloru KIDS FUN FOLK odbywających się w Poznaniu i jego okolicach.
15 czerwca dzieci i dorośli z zespołu wystąpili na głównej scenie podczas inauguracji Jarmarku Świętojańskiego. Podczas kolejnych dni to wyłącznie dzieci zawładnęły sceną. Zespół Folklorystyczny „Szamotuły” był bowiem jednym z ośmiu zespołów, które wzięły udział w festiwalu KIDS FUN FOLK . Gośćmi festiwalu były również: Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań”, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Modraki” z Tarnowa Podgórnego, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej, Integracyjny Klub Tańców Polskich z Poznania oraz „Rozmarija” ze Słowacji, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Klek-Sv. Juraj” Chorwacja i Ghungroo Musical Club Chandigarh z dalekich Indii.
Dzieci z Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły” uczestniczyły w barwnej paradzie festiwalowej ulicami centrum miasta otwierającej festiwal, w dwóch koncertach otwartych na Starym Rynku i w Parku Sołackim (Hotel Meridian) oraz w spotkaniu integracyjnym podczas wieczoru zabaw ludowych w Poznaniu. Festiwal zakończyła msza św. w Kościele Wszystkich Świętych na Grobli z udziałem wszystkich festiwalowych grup oraz koncertem zamknięcia na Starym Rynku.
Mimo upału, nawet te najmłodsze (4-letnie) szamotulskie dzieciaki, dały z siebie wszystko i do ostatniej chwili bawiły się folklorem kultywując tradycje regionu, integrując się z dziećmi z całego świata i ucząc ich naszej tradycji. Dzieci wystąpiły z bogatym repertuarem, począwszy od Śląska, przez program Folkloru Podwórkowego i Zachodnią Wielkopolskę.
Przedstawiciele najmłodszych członków zespołu – Maja i Filip oraz członkowie kapeli dudziarskiej z promocją festiwalu pojawili się w telewizji ONTV. Delegacja zespołu gościła również pierwszego dnia u prezydenta miasta.
Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania i Kuratora Wielkopolskiego.

Dodaj komentarz