Doskonałe wieści! Wydana przez Szamotulski Ośrodek Kultury płyta cd „Romuald Jędraszak. Portret dudziarza wielkopolskiego”, została nominowana do konkursu na najlepszą płytę z muzyką tradycyjną: Fonogram Źródeł 2018!

Organizatorem tego prestiżowego konkursu jest Polskie Radio. Ideą konkursu jest zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji i artystów. Laureatów poznamy podczas 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, który odbędzie się w dniach 16-19 maja. Trzymajcie kciuki za naszego „Romualda”!

To jednak nie wszystko. Wydawnictwo zawalczy także w plebiscycie „Wirtualne gęśle”. Program powstał z niezgody na powszechne krytykanctwo wobec konkursowych werdyktów. Tym samym umożliwia nam – fanom i słuchaczom muzyki tradycyjnej – wyrażenie własnej opinii. Jednocześnie daje także możliwość wsparcia lokalnych artystów, do czego gorąco zachęcamy: ).

Przypominamy, że za nietuzinkowym wizerunkiem albumu stoi nasz szamotulski, doceniany w świecie artysta Bartosz Sucharski. Zachęcamy do głosowania także na najciekawszą okładkę wydawniczą minionego roku. Głosowanie na http://www.gesle.folk.pl potrwa do końca kwietnia.

Wydawnictwo sfinansowane zostało z programu dotacyjnego NCK „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”.

Dodaj komentarz