Zgodnie z wczorajszą decyzją rządu, od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa. W związku z nowymi obostrzeniami działalność Kina Halszka zostaje zawieszona. Bilety zakupione w kinie można wraz z paragonem zwracać w kasie kina od czwartku 18 marca do niedzieli 21 marca w godz. 16.00-19.00. O zwrot za bilety zakupione on-line należy wystąpić do Bilety24.

 

Tymczasem zachęcamy do udziału w ostatnich przed zamknięciem pokazach filmowych. 
W piątkowym repertuarze:  

19.03. seans godz. 17.00 NOMADLAND – premiera!

Reżyseria/Scenariusz: Chloé Zhao
Gatunek: dramat
Produkcja: USA
Czas trwania: 97 min.

Zwiastun

Opis filmu: Fern (Frances McDormand) – po gospodarczym upadku robotniczego miasteczka w Nevadzie – pakuje swojego vana i wyrusza w drogę, odkrywając życie poza ramami konwencjonalnego społeczeństwa jako współczesna nomadka. Nomadland, trzeci film fabularny reżyserki Chloé Zhao, przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie.

Zdobywca dwóch Złotych Globów® (najlepszy film dramatyczny i najlepsza reżyseria), zdobywca Złotego Lwa dla najlepszego filmu na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, zdobywca Złotej Żaby w Konkursie Głównym i Nagrody FIPRESCI EnergaCAMERIMAGE 2020 – „Nomadland”
/opis dystrybutora/

19.03. seans godz. 19.00 JESZCZE JEST CZAS

Reżyseria/Scenariusz: Viggo Mortensen
Gatunek: dramat
Produkcja: Kanada, Wielka Brytania
Czas trwania: 112 min.

Zwiastun

Opis filmu: John (Viggo Mortensen) wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles, gdzie mieszka razem ze swoją rodziną. Kalifornia to przyjazny i otwarty dla wszystkich świat, zupełnie inny niż dom rodzinny Johna, w którym wciąż mieszka jego ojciec – farmer przywiązany do ziemi i konserwatywnych wartości. Kiedy Willis (Lance Henriksen) zaczyna podupadać na zdrowiu, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać z Johnem. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?
/opis dystrybutora/

19.03. seans godz. 21.15 SOUND OF METAL

Reżyseria: Darius Marder
Scenariusz: Abraham Marder, Darius Marder
Gatunek: dramat, romans
Produkcja: USA
Czas trwania: 120 min.

Zwiastun

Opis filmu: „Sound of Metal” to jeden z najbardziej fascynujących filmów, jakie zobaczycie w tym roku na ekranach kin. Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. W rolach głównych znakomici Riz Ahmed (nominacja do Złotego Globu!) i Olivia Cooke, a jednym z twórców filmu jest Derek Cianfrance, reżyser „Blue Valentine”.

Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.
/opis dystrybutora/

Dodaj komentarz