Rozwijamy skrzydła z nadejściem wiosny! Szamotulski Ośrodek Kultury zaprasza do nowych sekcji: garncarskiej oraz fotograficznej dla najmłodszych. Ośrodek ogłasza nabór do sekcji fotograficznej dla najmłodszych „Junior-pstryk”. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Proponujemy wam trwający trzy miesiące cykl zajęć podczas których poznacie: podstawy obsługi aparatu, techniki robienia zdjęć, trochę historii fotografii i kilka kreatywnych pomysłów. Zajęcia odbywać się będą w środy od godz. 17.30 do 18.30.
Zaczynamy w kwietniu, a kończymy w czerwcu – tak, abyście mogli dobrze przygotować się do wakacyjnych wyjazdów. Miesięczny koszt wynosi 10 złotych. Chętnych zapraszamy na pierwsze zajęcia 6 kwietnia o godz. 17.30 w sali „Kandelabr” Szamotulskiego Ośrodka Kultury.

Od kwietnia uruchamiamy także „Garncarnię”, czyli miejsce w którym raz w tygodniu dzieci, młodzież i dorośli będą mogli pod okiem fachowca poznać możliwości gliny i własnej wyobraźni. W naszej „Garncarni” Anna Maria Bukowska będzie uczyła technik modelowania w glinie, technik ceramicznych, operowania bryłą i fakturą, tworzenia form użytkowych i przede wszystkim rozwijania wyobraźni przestrzennej. Prace będą wypalane w piecu ceramicznym i zdobione własnoręcznie przez uczestników tej sekcji. Oczywiście swoje dzieła zabierzecie do domów.

Nasza „Garcarnia” jest propozycją nie tylko dla uczniów, ale także dla osób dorosłych (osobna grupa), które pragną zainwestować w siebie i twórczo spędzić wolny czas. Opłata miesięczna dla uczniów wyniesie 20 złotych, a dla dorosłych 40 zł. Szczegółowych informacji udzielimy i zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel. 61 29 213 07, na adres mejlowy  piotr.michalak@szok.info.pl lub bezpośrednio w ośrodku kultury.

Dodaj komentarz