W dniach 26.03/2.04/9.04/16.04/23.04.2015 w kinie Halszka odbędzie się
szamotulska odsłona III Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.
WSTĘP BEZPŁATNY!

Do Centrum Dowodzenia O!PLA napłynęła w tym roku rekordowa liczba aż 228 zgłoszeń (w 2013 było ich 100, zaś w 2014 – 127)! Po długiej i skrupulatnej selekcji, do Konkursu Głównego wybrane zostały 94 filmy, które zostaną wystawione na osąd ogólnopolskiej publiczności w 51 miejscowościach (47 miastach i 4 wsiach). W konkursie TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! weźmie udział 19 filmów, które oceniać będą młodzi i najmłodsi widzowie z 29 miejscowości! Trzecia O!PLA rozpocznie się dokładnie za miesiąc – 21 marca 2015 i potrwa do końca maja!

W tym roku Konkurs Główny, w którym jedynymi Jurorami są widzowie biorący udział w ogólnopolskich projekcjach, podzielony został na 6 kategorii. Najliczniej obsadzona jest kategoria ANIMOWANY WIDEOKLIP (24 realizacje). W kategorii ANIMOWANA FRASZKA znalazło się 19 miniatur (z 79 zgłoszonych!). W kategorii SZKOLNEJ – 18 prac, w tym z Krakowa (ASP), Łodzi (Szkoła Filmowa i ASP), Olsztyna (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), Poznania (Uniwersytet Artystyczny), Supraśla (Liceum Plastyczne), Torunia (Uniwersytet Mikołaja Kopernika) i Warszawy (Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych). W kategorii OFF + WARSZTAT znalazło się 14 filmów. W kategorii STUDYJNEJ – 10, zaś w nowej kategorii FORMANIMY – 9 realizacji.

Kategoria TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! podzielona została na dwie podkategorie:
PRZEDSZKOLNĄ (9 tytułów) i WCZESNOSZKOLNĄ (10 tytułów).

Na O!PLA najważniejszymi nagrodami są statuetki Złotych, Srebrnych i Brązowych Tobołków Koziołka Matołka, od samego początku festiwalu zapewniane przez TISSOTOYS. Ponadto przyznawane są Wyróżnienia oraz liczne nagrody pozaregulaminowe, m.in. zaproszenia poza selekcją do konkursów zaprzyjaźnionych festiwali (ANIMOCJE, OPOLSKIE LAMY, STOPTRIK), czy
regularna kinowa dystrybucja zapewniana przez SPECTATOR.

III Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA przez pięć kolejnych czwartków w kinie Halszka! Wszystkie pokazy rozpoczną się o godzinie 20.00.
WSTĘP BEZPŁATNY!

ZAPRASZAMY!

Dodaj komentarz