2016_banerOSA_500x90

„OSA Objazdowa Scena Artystyczna” jak co roku wyleci do wsi w gminie Szamotuły. To autorski projekt Szamotulskiego Ośrodka Kultury w odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców wsi.
„OSA Objazdowa Scena Artystyczna” to impreza plenerowa łącząca występy sceniczne z szeregiem warsztatów artystycznych, gier, zabaw i konkursów. Dlaczego objazdowa? Otóż jest to scena na kółkach. Samochód ciężarowy, który przemierza gminę Szamotuły ze wsi do wsi, na miejscu imprezy zamienia się w scenę. W tym roku wystąpi na niej zespół z muzyką popularną zespół „Sigma”. W kilku wsiach pojawi się też Paweł Bączkowski i Kids and Country.
Wokół tej oryginalnej sceny uczestnicy będą brać udział w warsztatach artystycznych. Będzie też „Balonowe zoo”, malowanie twarzy oraz szereg zabaw, gier i konkursów z nagrodami dla całych rodzin. – Dzięki „Osie”, po cyklu festynów w maju i czerwcu, w części wsi odbędzie się kolejna impreza plenerowa tego lata – mówi Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.
Tegoroczna – już szósta edycja „OSY” – rozpocznie się w niedzielę 7 sierpnia. Scena odwiedzi o godz. 15.00 Lipnicę, a o godz. 18.00 Brodziszewo. Następnie „OSA” zawita w kolejne niedziele: 14 sierpnia o godz. 15.00 w Otorowie i o godz.18.00 w Koźlu, 21 sierpnia o godz. 15 w Baborówku i o godz. 18.00 w Witoldzinie oraz 11 września o godz. 14.00 w Przecławiu i na koniec o godz. 17.00 w Pamiątkowie.

Dodaj komentarz