OSA Objazdowa Scena Artystyczna” jak co roku wyleci do wsi w gminie Szamotuły. To autorski projekt Szamotulskiego Ośrodka Kultury w odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców wsi.
„OSA Objazdowa Scena Artystyczna” to impreza plenerowa łącząca występy sceniczne z szeregiem warsztatów artystycznych, gier, zabaw i konkursów. Dlaczego objazdowa? Otóż jest to scena na kółkach. Samochód ciężarowy, który przemierza gminę Szamotuły ze wsi do wsi, na miejscu imprezy zamienia się w scenę. W tym roku wystąpi na niej zespół z muzyką popularną „KrisMatis”. Wokół tej oryginalnej sceny uczestnicy będą brać udział w warsztatach: plastycznych, garncarskich i graffiti. Będzie też szereg zabaw, gier i konkursów z nagrodami dla całych rodzin. – Dzięki „Osie”, po cyklu festynów w maju i czerwcu, w części wsi odbędzie się kolejna impreza plenerowa tego lata – mówi Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.
Tegoroczna – już piątka edycja „OSY” – rozpocznie się w niedzielę 9 sierpnia. Scena odwiedzi o godz. 15.00 Gąsawy, a o godz. 18.00 Kępę. Następnie „OSA” zawita w niedzielę 23 sierpnia o godz. 15.00 w Jastrowie i o godz.18.00 w Śmiłowie, 30 sierpnia o godz. 15 w Piotrkówku i o godz. 18.00 w Myszkowie, 13 września o godz. 15.00 w Przyborowie i o godz. 18.00 w Przyborówko.

Tak było w minionym roku na Objazdowej Scenie Artystycznej.

Dodaj komentarz