Szamotulski Ośrodek Kultury kolejny raz pozyskał unijne pieniądze na Objazdową Scenę Artystyczną „OSA” w Gminie Szamotuły.

W środę 17 kwietnia Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego umowę na dofinansowanie cyklu 8 imprez kulturalnych promujących lokalne walory. „OSA” to projekt Szamotulskiego Ośrodka Kultury skierowany do mieszkańców wsi gminy Szamotuły. Jego celem jest dotarcie do mieszkańców z środowisk wiejskich, którzy mają ograniczony dostęp do oferty kulturalnej w mieście.

Objazdowa scena do samochód ciężarowy zaadaptowany na scenę. Występować będą na niej zespoły muzyczne, grupy taneczne i przeprowadzane będą konkursy z nagrodami dla mieszkańców. Wokół „sceny na kółkach” będzie szereg gier i zabaw dla dzieci oraz warsztaty artystyczne: fotograficzne, graffiti i garncarskie. Warsztaty fotograficzne odbędą się przed imprezą, bowiem ich efektem będzie wystawa autorstwa mieszkańców wsi, która zostanie zaprezentowana podczas „OSY”. W tym roku „scena na kółkach” w cztery niedziele czerwca (począwszy od 9 czerwca) odwiedzi wsie: Gąsawy, Lipnica, Krzeszkowice, Kąsinowo, Piotrkówko, Jastrowo, Myszkowo i Przyborówko.
Ośrodek pozyskał na ten cel 16 472 złotych, co stanowi 80 procent kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia

 
Dofinansowanie pochodzi z działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na latach 2007-2013.
 

SZOK OSA 2013

Dodaj komentarz