Paweł Bączkowski świętuje w tym roku 35-lecie działalności artystycznej. 29 sierpnia w Kadynach k/Elbląga podczas imprezy pt. „Dzień Muzyki Country” szamotulski wokalista, instrumentalista, kompozytor, autor tekstów, trener wokalny i redaktor muzyczny Radia Poznań (którego biografia artystyczna jest imponująca i bardzo dobrze udokumentowana w internecie) decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego został odznaczony medalem ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ za całokształt pracy twórczej i scenicznej.
 
Po ceremonii wręczenia medalu Paweł Bączkowski wykonał koncert przy aplauzie zgromadzonej publiczności. Artysta w swojej twórczości i podczas koncertów nawiązuje do country, bluesa, rock and rolla, swinga, a nawet muzyki gospel, zgrabnie łącząc te style w jedną całość i opowiadając przy tym ciekawe historie. Od kwietnia 2016 r. współpracuje z Radiem Poznań. Oprócz audycji Planeta Country prowadzi także Muzyczny Fyrtel i Grającą Szafę Pawła Bączkowskiego.
W Szamotulskim Ośrodku Kultury prowadzi zajęcia wokalne.
 
Decyzja o przyznaniu artyście tego wyróżnienia zapadła już 9 marca 2020 r., ale ze względu na epidemię Covid-19, ceremonia wręczenia tego zaszczytnego wyróżnienia odłożono w czasie. Paweł Bączkowski w 2018 roku otrzymał także medal Labor Omnia Vincit od Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Gratulujemy kolejnego odznaczenia i artystycznego jubileuszu.
 

Dodaj komentarz