Najnowsza płyta Piotra Bukartyka nosi tytuł Ja, wolny człowiek. Premiera płyty odbyła się 8.12.2017. Jest to zbiór piosenek wykonywanych w audycji Wojciecha Manna w każdy piątek tygodnia. Płyta nagrana jest w ducie ze znakomitym gitarzystą Krzysztofem Kawałko, z którym wystąpi w Szamotułach 22 kwietnia. Tutaj
promocja płyty ale z pewnością nie zabraknie znanych kawałków z poprzednich produkcji.
Bilety w cenie 29 zł (przedsprzedaż) i 39 zł (w dniu koncertu) dostępne są w kasie ośrodka, kina oraz on-line.
 
Piotr Bukartyk mówi o nowej płycie: Chciałbym móc powiedzieć, że tą płytą zamykam pewien rozdział, ale wiem, że ten rozdział wolałby, żebym to ja się zamknął. Oto skromny wybór napisanych niedawno, mało tanecznych piosenek. Nagraliśmy je „na setkę”, bo każda z nich miała w radio właśnie taką premierę – nie słyszałem Waszej reakcji, ale wiedziałem, że nie jestem sam i że nie śpiewam w próżnię. Ostatnio, tak jak wielu z Was czuję, że gadam do ściany. Chyba właśnie o tym jest ta płyta – pamiątka z czasów, które będę chciał zapomnieć.
 
Po ogromnym sukcesie albumu Kup Sobie Psa, Piotr Bukartyk zniesmaczony i zażenowany tym co wokół nas, zdecydował się na nagranie płyty o tym, co w środku zatytułowaną „O zgubnym wpływie wyższych uczuć”. Tu piosenki są na ogół dość długie, bo jak mówi – nigdzie mu się nie spieszy, bo co nagle to po diable, bo to rozmowa przy kawie, a nie wiec wyborczy. O polityce zresztą napomykam tu tylko raz, by dać wyraz właśnie zniesmaczeniu. NA pomyśleć, że gdy byłem mały salutowałem samolotom, kochałem defilady i chętnie machałem chorągiewką czy balonikiem. Może to naturalne, że z czasem zamykamy się w sobie? Naprawdę sporo się tam dzieje i warto się temu poprzyglądać, na przykład słuchając tej płyty.
Zapraszamy do kina Halszka 22 kwietnia, godz. 19.00.

Dodaj komentarz