15 kwietnia poeci i miłośnicy pięknego słowa będą mieli okazję pobiesiadować przy wierszach i muzyce. Szamotulski Ośrodek Kultury oraz dwoje poetów Marzena Przekwas-Siemiątkowska i Łukasz Bernady z Szamotuł organizują wieczór literacko-muzyczny „Poezja w nas”.

Tytuł zainspirowały słowa z wiersza Jonasza Kofty „Song o ciszy”, który stał się także mottem spotkania: „Bo gdy się milczy, milczy, milczy, / to apetyt rośnie wilczy / na poezję, co być może drzemie w nas”. W lirycznej biesiadzie wezmą udział poeci środowiska szamotulskiego oraz zaproszeni goście z różnych stron Polski. Spotkanie będzie miało charakter lirycznego dialogu. Oprawę muzyczną zapewni utalentowana gitarzystka, Patrycja Błoch, uczennica PSM I st. w Szamotułach im. Wacława z Szamotuł. Organizatorzy mają nadzieję, że wśród publiczności znajdą się osoby, które piszą wiersze, ale ich, jak dotąd, nie prezentowały w szerszym gronie. Będzie ku temu okazja. Dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszamy na tę niezwykłą imprezę. Odbędzie się ona 15 kwietnia o godz. 18.00 w Galerii SzOK w Szamotulskim Ośrodku Kultury. Wstęp jest wolny.

Jeden komentarz on Poetycka biesiada

  1. […] Przekwas-Siemiątkowska i Łukasz Bernady z Szamotuł zorganizowali wieczór literacko-muzyczny „Poezja w nas”. Autor wpisu Szok Relacje Subskrybuj […]

Dodaj komentarz